EGIPAT UZEO PONUĐENO

Kamerun ispao zbog svojih i sudačkih grešaka

25.01.2010 u 20:27

Nogometaši Egipta plasirali su se u polufinale Afričkog prvenstva koje se održava u Angoli. U današnjem četvrtfinalu Egipat je nakon produžetaka pobijedio Kamerun 3-1 (1-1) i tako napravio novi korak prema obrani naslova

Kamerun je poveo u 25. minuti autogolom Ahmeda Hassana. No, veznjak egipatske reprezentacije iz tragičara je do kraja susreta prerastao u junaka. U 37. minuti Ahmed Hassan je zabio za 1-1, a taj je rezultat ostao do isteka 90. minute.

Uslijedili su produžeci i nakon samo četiri minute Egipat je vodio 3-1. Prvo je zabio Mohamed Nagui (91) nakon tragične pogreške kamerunskog beka koji je strijelcu dao poklon iz snova, a potom je ponovno strijelac bio Ahmed Hassan (94) iako taj gol zapravo nije zabio. Lopta se od grede odbila pola metra unutar peterca, no sudac je pokazao na centar. Tim je rezultatom završen susret.

Kamerun je posljednjih devet minuta produžetaka odigrao sa igračem manje, jer je u 111. minuti crveni karton dobio Aurelien Chedjou.