SVAKA ČAST

Kakva golčina Ante Rebića! Loptu mu je dodao Zlatan Ibrahimović, a zatim je uslijedila nogometna čarolija našeg napadača

10.04.2021 u 18:36

Hrvatski napadač zabio je fenomenalan pogodak za Milan u utakmici 30. kola talijanske Serie A u pobjedi na gostovanju protiv Parme (3:1)

Naš reprezentativac je mrežu domaćina zatresao već u osmoj minuti. Zlatan Ibrahimović je dodao lopu Anti Rebiću, a zatim je uslijedila mala nogometna čarolija.

Naš golgeter je piruetom iz igre izbacio svojeg čuvara, a nakon što se okrenuo s 13-14 metara je razvalio po lopti te je smjestio pod gredu nemoćnog golmana Parme, a cijelu akciju možete vidjeti OVDJE.

U 44. minuti Milan je vodio 2:0, jer je u 44. minuti za goste pogodio i Franck Kessie, no od 60. sve se zakompliciralo, jer je Ibrahimović dobio crveni karton kada je nešto prigovorio sucu.

Domaćin je to iskoristio i već šest minuta kasnije smanjio na 2:1 golom Riccardoa Gaglioloa

Konačnih 3:1 za Milan postavio je Rafael Leao u četvrtoj minuti sudačke nadokande.

• +3
Parma - AC Milan, Serie A, 2020/21. Izvor: Profimedia / Autor: Alberto PIZZOLI / AFP / Profimedia

Rebić je za Milan igrao do 84. minute dok Mario Mandžukić nije konkurirao za nastup.

Drugi Milan sada ima 63 boda, osam manje od vodećeg Intera, koji će u nedjelju ugostiti Cagliari, a četiri više od trećeg Juventusa koji će u nedjelju na svom terenu dočekati Genou. Parma je ostala pretposljednja, 19. sa 20 bodova, četiri manje uz dvije utakmice više od 17. Torina koji drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak.

Nogometaši Torina osvojili su važne bodove u borbi za ostanak u Serie A svladavši u 30. kolu talijanskog prvenstva kao gosti Udinese sa 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je kapetan Torina Belotti u 61. minuti iz kaznenog udarca.

Torino je ostao 17. na ljestvici, ali sada ima 27 bodova, pet više od 18. Cagliarija koji se nalazi u zoni ispadanja, dok je Udinese ostao 12. sa 33 boda.