HT Prva liga - 11. kolo

Kakav kraj u Puli: golman Intera Frelih šokirao Istru i poništio dva prekrasna Ivančićeva gola

04.10.2019 u 19:56

Dvobojem u Puli između Istre 1961 i zaprešićkog Intera otvoreno je 11. kolo Hrvatski telekom Prve lige, a nakon preokreta Istre od 0:1 za 2:1, golman Intera Frelih pogodio je za konačnih 2:2 u četvrtoj minuti sudačke nadoknade

U svojevrsnom derbiju začelja, jer Istra je uoči ovog kola bila osma, a Inter posljednji, deseti, momčadi su podjelile po bod nakon remija 2:2.

I jedni i drugi bili su pod imperativom, s time što je pulska momčad ipak bila u nešto optimističnijem raspoloženju nakon remija protiv Hajduka u prošlom kolu.

• +14
Istra 1961 - Inter Izvor: Cropix / Autor: Natasa Sundara / CROPIX

Ipak, bolje u utakmici ušli su gosti iz Zaprešića, koji su poveli već u sedmoj minuti. Nakon prekida s lijeve strane, loptu je na rubu 16-erca primio Mitrović i poslao povratnu loptu Damiru Grgiću, koji je pogodio Čondrićevu mrežu.

Izvor: Društvene mreže / Autor: Vimeo

Očito šokirani tim vodstvom, domaćini su se tražili u prvom poluvremenu, ali rezultatskih promjena nije bilo.

Međutim, već na startu drugog dijela, nakon 65 sekundi Istra je uspjela izjednačiti.

Lopta je dugo putovala po 16-ercu gostiju, a onda je Antonio Ivančić s nekih 12 metara poslao loptu u malu mrežicu Frelihova gola.

Naravno, taj je pogodak dao krila domaćinima, koji su potom jurnuli i po drugi gol. A do njega su stigli u 62. minuti, nakon dugačke akcije u kojoj su sudjelovali i Ćuže i Grujević, dok je Antonio Ivančić prekrasnim udarcem u suprotni, gornji kut, 'skinuvši paučinu', zabio za 2:1.

Međutim, tu nije bio kraj uzbuđenjima, jer domaćini su upali u laganu letargiju, dok su gosti svim silama željeli izjednačiti.

I to su uspjeli u zadnjim sekundama četvrte minute sudačke nadoknade. Nakon prekida i ubačaja pred gol Istre, kolega mu sa suprotne strane Žiga Frelih dočekao je jednu loptu i u padu je poslao pokraj Čondrića za konačnih 2:2.

HajdukVaraždin2:0
Dinamo ZagrebSlaven Belupo1:0
OsijekGorica2:1