ht prva liga - 14. kolo

Kakav derbi u Osijeku: Rijeka vodila 2:0, ali domaćini u drugom poluvremenu stigli do preokreta

03.11.2019 u 19:27

Derbi 14. kola Hrvatski Telekom Prve lige u Gradskom su vrtu igrali Osijek i Rijeka, a velika očekivanja potvrđena su i na terenu, u čemu su najviše mogli uživati gledatelji. Na kraju je završilo 3:2, iako je Rijeka na odmor otišla s prednošću od dva gola

Odličnu utakmicu imali su prilike vidjeti gledatelji u osječkom Gradskom vrtu. Rijeka je bila bolja u prvom dijelu, kada je imala nekoliko odličnih prigoda, dosuđenih zaleđa koja su to bila, ali i jedno sporno, a što je najvažnije momčad s Rujevice tu je igru i znala naplatiti.

U 37. minuti nakon brze kontre, te proigravanja Kvržića prema Lončaru, loptu je pred Ivušićem dobio Mirko Antonio Čolak i mirno poentirao za 0:1.

Izvor: Društvene mreže / Autor: Vimeo

Vrlo brzo nakon primljenog gola, uzvratio je Osijek, ali Prskalo je uspio 'izvaditi' iz kuta Marićev udarac.

No, u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, nakon ubačaja iz kuta , Župarić je bio najviši u skoku i glavom poslao loptu u mrežu za vodstvo Rijeke 2:0

U drugom dijelu Osijek je zaigrao puno, puno bolje, a u 58. minuti Pilj je prvi put bio u prilici matirati Prskala. Rijeka se, naravno, odlučila zatvoriti te prijetiti iz kontri, a jednu takvu priliku u 59. minuti imao je Andrijašević. Ipak, Ivušić je na vrijeme istrčao i odnio loptu s noge Rijekina igrača. Tko zna, da je tada Osijek primio gol i zaostajao 3:0....

Ovako je u 65. minuti Mirko Marić vratio nadu domaćinima. Iako ne znamo je li Mbakogu htio pucati ili dodati, no ispalo je odlično za domaćine.

Krenuli su Kuleševićevi igrači tada na sve ili ništa, a do nove prigode čekali su desetak minuta. Tada se Dmitro Lopa u padu izborio za jednu loptu, ali glavom je pucao kraj gola.

Omaleni Ukrajinac samo dvije minute kasnije ovog je puta u skoku zahvatio loptu glavom i smjestio je, uz pomoć vratnice u gol za 2:2.

Naravno, domaći su navijači nakon tog gola eksplodirali, a za potpuni preokret pobrinuo se Mihael Žaper, koji je u 87. minuti najbolje reagirao nakon jedne gužve u 16-ercu gostiju.

Osijek je s ova tri boda stigao na treće mjesto i preskočio Rijeku, koja ima bod, ali i utakmicu manje.