serie a

Juventus preživio pakao San Paola; dva crvena kartona, promašeni penal i - pobjeda 'stare dame'

03.03.2019 u 23:20

U derbiju 26. kola talijanskog nogometnog prvenstva vodeći Juventus je kao gost svladao drugoplasirani Napoli 2:1 i tako povećao svoju prednost na 16 bodova...

U 25. minuti utakmice obrana Napolija je pogriješila, Cristiano Ronaldo je bio spreman, ukrao je loptu i krenuo prema golu domaćina, te golman Napolija Alex Meret nije imao izbora - srušio je Portugalca na samom rubu kaznenog prostora.

Za suca utakmice Gianlucu Rocchija nije bilo dileme - Meret je isključen, a Juventus je dobio slobodnjak na rubu šesnaesterca iz kojeg je Miralem Pjanić zabio za vodstvo 1:0.

Napoli se nije predavao, pred svojim navijačima na San Paolu krenuo je po gol, prvo je u 30. minuti Zielinski pogodio stativu, a sedam minuta kasnije Szczesny brani pokušaj Insignea iz slobodnog udarca.

Juventus je u 39. minuti stigao do drugog gola. Nakon kornera Emre Can zabija za 2:0.

Početkom nastavka se brojčano stanje izjednačilo jer je u 48. minuti Pjanić isključen zbog drugog žutog kartona. Reprezentativac BiH potpuno je nepotrebno igrao rukom i zasluženo je kažnjen.

• +7
Serie A, Napoli - Juventus Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Napoli je nastavio napadati, a to im se isplatilo u 61. minuti kad na 2:1 smanjuje Jose Callejon. Uzbuđenjima tu nije bio kraj, Napoli je pritiskao, imao je posjed lopte (62:38 posto) i to se još jednom isplatilo. U 83. minuti Napoliju je dosuđen penal nakon što je Alex Sandro igrao rukom. No, Lorenzo Insigne nije uspio zabiti, njegov je udarac završio u stativi.

Bivši hrvatski napadač Mario Mandžukić igrao je za Juventus do 74. minute, a treba istaknuti kako je Napoli dominirao - imao je 12 kornera (Juve samo četiri), domaćin je čak 21 put pucao na gol Juventusa koji je na kraju sakupio samo šest šuteva...