talijanska liga

Juventus je zabio tri gola, ali među strijelcima nije bio Cristiano Ronaldo; 'stara dama' se sad učvrstila na trećem mjestu

11.04.2021 u 18:18

Nogometaši Juventusa učvrstili su se na trećem mjestu ljestvice talijanskog prvenstva nakon što su na svom terenu u 30. kolu Serie A pobijedili Genou 3:1

Juventus je poveo lijepim golom Kuluševskog na samom otvaranju utakmice, već u 4. minuti. Na 2:0 povisio je Morata u 22. minuti iz protunapada sredinom prvog dijela i velikog promašaja Cristiana Ronalda koji je s tri metra pogodio vratnicu.

Nadu u pozitivan rezultat Genoi početkom nastavka vratio je Scamacca (49), no McKennie (70) nakon izbjegnutog zaleđa pogodio za konačnih 3:1.

Milan Badelj odigrao je čitavu utakmicu, dok je Marko Pjaca igrao drugo poluvrijeme za Genou koja je ostala 13. s 32 osvojena boda.

Treći Juventus sad ima 62 boda, jedan manje od drugog Milana, a tri više od četvrtog Napolija koji je kao gost svladao Sampdoriju 2:0. Pobjedu Napoliju osigurali su Ruiz (35) i Osimhen (87).

Sampdoria je ostala 10. s 36 bodova.

• +6
Inter - Cagliari, Serie A, 2020/21. Izvor: Profimedia / Autor: Alberto PIZZOLI / AFP / Profimedia

Važnu pobjedu u gostima ostvario je i Lazio koji je 1:0 nadigrao Veronu koju vodi Ivan Jurić. Jedini gol na utakmici postigao je Milinković-Savić u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Šesti Lazio sada ima 55 bodova, dok je osma Verona, za koju je Nikola Kalinić igrao od 85. minute, ostala na 41.

Ranije u nedjelju je vodeći Inter s minimalnih 1:0 kao domaćin svladao Cagliari. Gol vrijedan tri boda postigao je Darmian (77) na dodavanje Hakimija.

Inter, za koji je Marcelo Brozović odigrao čitav susret, a Ivan Perišić nije ulazio u igru, sada ima 74 boda, 11 više od drugog Milana, dok je Cagliari ostao u zoni ispadanja, 18. s 22 boda, pet manje od 17. Torina.