GALOP ZEBRI

Juve torpedirao Romu i juri prema naslovu

22.04.2012 u 23:14

Pobjedu protiv Rome u Torinu u srazu 34. kola Serije A Juventus je praktički osigurao nakon nepunih pola sata igre. Završilo je 4-0 za trofejnu 'staru damu'

Dvama vrlo lijepim golovima Artura Vidala, u 4. i 8. minuti, Juventus je već u vrlo ranoj fazi utakmice stigao do rezultata koji je sugerirao tri boda za vodeću momčad prvenstva. Prvi gol je Vidal zabio lijevom, a drugi desnom nogom. Postao je tako tek drugi igrač ove sezone u Seriji A koji je zabio dva gola prije 10. minute utakmice. Prvi je Romin kapetan Francesco Totti, koji je u ovoj utakmici svih 90 minuta ostao među pričuvama.

Nakon što je Vidal obavio svoj dio posla, na scenu je stupio Claudio Marchisio. Prvo je u 27. minuti iznudio, ali baš doslovno iznudio dvojbeni kazneni udarac, pritom je još i vratar Rome Martin Stekelenburg dobio crveni karton zbog prekršaja. Gianluca Curci, koji je umjesto njega stao na gol (izašao je Borini), obranio je mlaki udarac Pirla s bijele točke, ali se lopta odbila točno na nogu nekadašnjem veznjaku Milana, koji je ovoga puta bio precizan za 3-0.

Marchisio je lijepim udarcem iz daljine postavio konačnih 4-0 u 53. minuti. Sve ostalo je uglavnom bilo odrađivanje posla. Roma je u cijeloj utakmici imala jedan udarac u okvir, Juventus 9.

Tako je Juventus i dalje neporažen u prvenstvu, upisao je 19. pobjedu, šestu zaredom, uz 14 remija. Na vrhu ljestvice se odlijepio tri boda ispred Milana. Roma je na šestom mjestu. Za Napolijem zaostaje jedan bod, za Udineseom dva, a za trećeplasiranim Laziom pet, tako da je borba za izlazak na europsku pozornicu, Ligu prvaka ili Europa ligu i dalje otvorena za 'vučicu'.