NIŠTA NE BI MIJENJAO

Jurčić: Mi protiv Ajaxa nismo bili loši!

19.10.2011 u 20:09

Dan nakon poraza od Ajaxa u trećem kolu Lige prvaka trener Dinama Kruno Jurčić nije promijenio mišljenje i tvrdi – opet bi napao Ajax koji ga nije iznenadio

Dinamo je u utorak ubilježio i treći poraz u Ligi prvaka, a još uvijek na svom kontu nema upisan nijedan postignut pogodak. Ajax je usred Maksimira slavio 2:0, a trener Jurčić nije promijenio mišljenje o igri svoje momčadi.

'Na pitanje bih li danas nešto promijenio zaista nema smisla odgovarati budući da, što god kažem, nije dobro. Ako kažem da bih nešto mijenjao, onda nisam dobro postavio momčad, a ako kažem da ne bih, onda sam uobražen', prenosi Dinamova internetska stranica riječi Krune Jurčića koji je nastavio:

'Ponovno bih ih napao. Željeli smo iz visokog pritiska zabiti pogodak koji bi bio dodatni poticaj mojim igračima, a onda bismo eventualno razmišljali o nekoj drugoj taktici. Ajax me nije iznenadio, pa to je Ajax', ponovio je Jurčić te poentirao:

'Real je imao manje šansi u prvih 45 minuta utakmice u Madridu protiv Ajaxa nego što smo ih imali mi u utorak, a Real je vodio 2:0. To je razlika.'

Jurčić i dalje tvrdi da je Dinamo protiv nizozemskog predstavnika nije bio loš:

'Ne slažem se s onima koji kažu da je Dinamo bio loš, mi protiv Ajaxa nismo bili loši. Ja stalno ponavljam da mi rastemo i poboljšavamo se. Plan je da dečki odigraju pet ili šest sezona u Ligi prvaka i tada tek možemo doći da od 45 minuta pritiska na igrače Ajaxa dođemo na 60 ili 75 minuta takve igre.'

Za kraj je Jurčić htio nešto pojasniti:

'Mi se ni u jednoj utakmici nismo osramotili, u svim utakmicama smo imali trenutke kada smo bili potpuno ravnopravni sjajnim momčadima s kojima smo igrali i to je dobro.'