Joško Gvardiol nije skrivao nezadovoljstvo svojim izvedbama na Euru, a dotaknuo se i Brune Petkovića i njegove uloge u reprezentaciji

• S.K.
  • Zadnja izmjena 20.06.2021 12:46
  • Objavljeno 20.06.2021 u 12:46

Joško Gvardiol je najavio susret sa Škotskom u trećem kolu Eura 2020.

Hrvatska nogometna reprezentacija u utorak u 21 sat u Glasgowu igra protiv Škotske ključnu, odlučujuću utakmicu na Euru 2020. Vatreni moraju pobijediti u ovom susretu da bi izborili osminu finala, a tu utakmicu je najavio Joško Gvardiol. Mladi branič se osvrnuo i na svoje igre za reprezentaciju.

'Naravno da nisam bio zadovoljan protiv Engleske jer je rezultat bio negativan. Ne volim gledati pojedinačne izvedbe, već više gledam tim i rezultat. Volim biti samokritičan jer znam što je realno. Ne treba ništa preuveličavati. Protiv Engleske sam igrao na vrlo niskom nivou. Prva utakmica od prve minute, veliko natjecanje, bio je prisutan veliki strah, no s vremenom će to nestati', kaže Joško pa dodaje:

'Kad se u klubu dogodi poraz, nije bajno i svi gledaju u pod i puni su negativne energije. No, ovdje je sve drugačije, nema okretanja leđa pojedincima nego su svi tu kao podrška. Kad si okružen takvim ljudima, ne bi trebalo biti problema za nadolazeće utakmice.'

• +69
Hrvatska - Češka, 2. kolo, Euro 2021. Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Gvardiol smatra da penala na Schicku nije bilo.

'Kao lijevi bek nemam puno iskustava u skoku, ali nema ni govora o penalu. Puno stručnjaka tvrdi suprotno, ali u toj situaciji je Lovren bio je usmjeren prema lopti. Niti jedan čovjek na svijetu nema oči na leđima. Bila je to nezgoda i prokrvario je, a da nije, pitanje je bi li se uključio VAR i bi li došlo do te odluke.'

Sada se Hrvatska mora vaditi protiv Škotske.

'Na Euru nema slabe ekipe. Ušli smo s takvim razmišljanjem kad je krenulo. Može nam biti žao što nismo izvukli nešto više iz prve dvije utakmice, ali moramo dati sve od sebe da poginemo i izvučemo tri boda. Nadamo se prolasku', rekao je Gvardiol koji je protiv Gilmoura igrao u juniorskoj Ligi prvaka kada je Dinamo igrao protiv Chelseaja:

'Naravno da se sjećam te utakmice. To mi je najgori dan u životu. Do 77., 80. minute smo imali 2:0, a onda sve prokockali. Došli smo do penala, a onda su nas masakrirali izvedbom. Nismo mogao pretpostaviti tko će biti vrhunski igrač. Netko odskoči, netko ne. Nas je krasilo da smo igrali kao momčad i na osnovu toga postigli smo takav rezultat.'

• +26
Hrvatski navijači u Glasgowu i na stadionu Hampden Park, Hrvatska - Češka Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Škotsku nismo nikad pobijedili, pa je pitanje koliko nam odgovara taj otočki tip nogometa.

'Nogomet evoluira i mijenja se sustav igranja, ali ako imamo želju da nitko ne može biti bolji od nas, ako poginemo 90 minuta i damo maksimum, skupimo glave i znamo što nas čeka, ako budemo pametni, nadigrat ćemo ih', uvjeren je Gvardiol.

Za kraj je Gvardiol progovorio i o donedavnom klupskom kolegi Bruni Petkoviću s kojim se, kaže, najbolje slaže.

'Svi znamo koliko nam on znači i kolike kvalitete ima iako ovdje nije puno toga mogao pokazati jer ne igra toliko. Ovdje sam novi igrač i treba mi vremena da pohvatam sve segmente igre. Njega najviše razumijem jer sam više vremena proveo u napadu s njim i Oršićem. Dobro se razumijemo i puno mi je značilo kad je ušao u drugom poluvremenu', zaključio je Gvardiol.