engleska liga

Jose Mourinho napokon nadmudrio Pepa Guardiolu; City s igračem manje nije mogao protiv Tottenhama

02.02.2020 u 20:26

U derbiju 25. kola engleskog nogometnog prvenstva Tottenham je pobijedio Manchester City 2:0

Golove za londonski sastav zabili su Nizozemac Steven Bergwijn (63) i Koreanac Son Heung-Min u 71. minuti.

City je u 40. minuti imao penal pri rezultatu 0:0, no Hugo Lloris je obranio udarac Ilkaya Gundogana. Bio je to već četvrti promašeni jedanaesterac Cityja od posljednjih šest izvedenih. Gosti su dobili jedanaesterac nakon intervencije VAR-a jer Mike Dean start Auriera nad Aguerom prvotno nije vidio kao prekršaj.

Zanimljivo, nakon što je obranio udarac s 'kreča', Lloris je pokušao uhvatiti odbijenu loptu ispred Raheema Sterlinga koji je pao preko njega. Igrači 'građana' tražili su novi jedanaesterac, no sudac Mike Dean nakon 'asistencija' VAR-a nije još jednom pokazao na bijelu točku.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 60. minuti kada je gostujući branič Oleksander Zinčenko dobio crveni karton.

Tottenham je igrača više iskoristio već tri minute kasnije kada je Nizozemac Bergwijn zabio u svom debiju za 'spurse'. Mladi nizozemski napadač stigao je u londonski klub u siječnju iz PSV-a za 30 milijuna eura.

U 71. minuti na 2:0 je povisio Son Heung-Min kojem je to bio već peti gol u susretima protiv Cityja. Više im je u Guardiolinoj eri zabio tek Jamie Vardy, jednog više.

Bio je to 23. međusobni okršaj menadžera 'spursa' Josea Mourinha i menadžera Cityja Pepa Guardiole, te šesta pobjeda portugalskog stručnjaka. Guardiola je dobio 11 susreta, a šest je završilo bez pobjednika. Mourinhu je ova pobjeda puno značila jer posljednji međusobni sudar dobio je Guardiola, bilo je to 11. studenog 2018. godine - City je slavio 3:1 u gradskom derbiju protiv Uniteda. Par tjedana kasnije Portugalac je dobio otkaz na Old Traffordu...

• +5
Premier liga, Tottenham - Manchester City Izvor: Profimedia / Autor: Adam Davy / PA Images / Profimedia

U prvom nedjeljnom susretu Burnley i Arsenal su igrali 0:0. 'Topnici' su tako sve dalje od vrha ljestvice. Naime, Arsenal je sada tek deseti s 31 bodom, čak 42 boda manje od vodećeg Liverpoola, dok je Burnley 11. s također 31 bodom.

Otkad je Mikel Arteta preuzeo Arsenal od Unai Emeryja, londonska momčad je dobila samo jednu od sedam prvenstvenih utakmica.

Na ljestvici vodi Liverpool sa 73 boda, Manchester City je drugi s 51 bodom, dok Leicester na trećem mjestu ima 49 bodova. Chelsea na četvrtom mjestu ima 41 bod, dok je Tottenham skočio na peto mjesto s 37 bodova.