SVE SE POSLOŽILO

Još samo jedna pobjeda u doigravanju i Hrvatska sigurno ima predstavnika u velikom NBA finalu

12.06.2021 u 10:15

Košarkaši Phoenix Sunsa noćas su gostima svladali Denver Nuggetse sa 116-102, te sada vode sa 3-0 u pobjedama i još im jedan trijumf fali da se plasiraju u finale Zapadne konferencije NBA lige

Ključno razdoblje za Phoenix bila je završnica treće i početak zadnje četvrtine, kada su prednost od osam koševa povisili na višak od 20 poena. Do kraj utakmice držali su komotnu prednost, a istaknuli su se Devin Booker sa 28 poena i Chris Paul sa 27 koševa i 8 asistencija.

Još trojica igrača prve petorke imali su dvoznamenkasti učinak u koševima. Centar Deandre Ayton je upisao 10 poena i 15 skokova, Jae Crowder 14, a Mikal Bridges 11 koševa.

Hrvatski reprezentativac u dresu Phoenixa Dario Šarić opet je imao skromnu minutažu, te je u devet i pol minuta ostvario 7 koševa, (šut 2-3), 4 skoka i 2 dodavanja.

Inače, sve se više nazire finale Zapadne konferencije u kojem bi na suprotnim stranama bila dva hrvatska košarkaša. S jedne strane bi bio spomenuti Dario Šarić, a s druge Bojan Bogdanović iz Utaha ili Ivica Zubac iz LA Clippersa, Jazzeri vode 2-0. Dakle, dovoljno je da Šarić prođe u finale Zapada pa Hrvatska ima sigurnog predstavnika i u velikom NBA finalu.

MVP lige srpski centar Nikola Jokić predvodio je Denver sa 32 koša, 20 skokova i 10 asistencija. Uz njega, istaknuo se Monte Morris sa 21 košem, dok je Michael Porter dodao 15, a Will Barton 14 poena.

Za pobjedu Philadelphije 127-111 u gostima kod Atlante bila je ključna treća četvrtina, u kojoj su sa plus sedam do kraja te dionice došli na 20 koševa prednosti. Atlanta je u zadnjoj četvrtini dva puta došla na minus 13, ali više od toga nije mogla.

Sixerse je predvodio centar Joel Embiid sa 27 koševa, 9 skokova, 8 asistencija i 3 blokade. Tobias Harris dodao je 22, a Ben Simmons 18 poena.

Trae Young sa 28 koševa i 8 asistencija ponovno je bio najbolji kod Atlante. Istaknuli su se još John Collins sa 23 i srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović sa 19 poena.

ISTOK

• Atlanta Hawks - Philadelphia 76ers  111-127 (Philadelphia vodi 2-1 u pobjedama)