odličan u trijumfu

Još jedna sjajna utakmica Darija Šarića u NBA ligi!

03.12.2017 u 10:04

Dario Šarić je sinoć u pobjedi svojih Philadelphia 76ers-a nad Detroit Pistonsima od 108-103 odigrao važnu ulogu.

Hrvatski je reprezentativac u 30 minuta na terenu zabio 17 koševa, uz šut 6/11, trice 2/5, te tome dodao sedam skokova i jednu asistenciju.

• +10
Dario Šarić Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/PIXSELL

Nakon što Philadelphia zaostaje devet koševa na početku prve četvrtine, stiže taj zaostatak i ima prednost od sedam koševa na poluvremenu. Pistons odgovaraju u trećoj četvrtini i nadigravaju Sixerse sa 33-17 što ih je natjeralo da se probude u zadnjoj.

U zadnjoj četvrtini Šarić zabija dvije trice šest minuta prije kraja, dovodeći Sixerse u vodstvo od 92-91 koje nisu ispuštali. Nakon toga pogađa i šut dvije minute i pol do kraja za 103-95, a to je izvan dosega za Detroit.

Dario Šarić protiv Detroita Autor: YouTube

Najučinkovitiji kod Philadelphije bili su Robert Covington i Joel Embiid sa po 25 pogodaka, s tim da je Embiid upisao svoj 12. double-double ove sezone dodavši tome i deset skokova.

Pistonse je predvodio Tobias Harris sa 27 pogodaka, a Reggie Jackson je ubacio 25.

Phoenix Suns Dragana Bendera su sinoć izgubili od vodeće momčadi Istoka, Boston Celtics su ih pobijedili sa 116-111.

Boston je na poluvremenu imao prednost od šest koševa, a deset minuta prije kraja 17 koševa.

Devin Booker je predvodio Sunse, utakmicu je završio sa 38 koševa, a do poluvremena je sakupio 21 koš.  Bender je u 16 minuta na terenu zabio šest koševa (šut 2/5, trice 2/4) uz po jedan skok, jednu asistenciju i jedan blok. Kod Bostona najbolji je bio Kyrie Irving sa 19 koševa, dok su Jaylen Brown i Marcus Morris ubacili svaki po 17.

Cleveland Cavaliers su upisali svoju 11. pobjedu zaredom, sa 116-111 su svladali Memphis Grizzliese. LeBron James je zabio 34 koša uz 12 asistencija, Kevin Love je dodao 20 koševa i 11 asistencija za Cavalierse. Ante Žižić nije ulazio u igru.

Od Los Angeles Lakersa su sa 115-100 bili bolji Denver Nuggets. Najbolji u redovima pobjedničke momčadi bio je Jamal Murray koji je postigao 28 pogodaka, dok je Lakerse predvodio Brandon Ingram sa 20 pogodaka. kod Ivica Zubac nije ulazio u igru za Lakerse.