PROBIO KILMARNOCK

Jelavić odveo Rangerse do trijumfa

27.09.2011 u 23:39

Nogometaši Rangersa svladali su Kilmarnock s 2:0 u zaostaloj utakmici 3. kola škotskog Premiershipa. Put ka pobjedi pogotkom im je otvorio hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić

Kilmarnock je dugo čuvao 'nulu' na Ibroxu, ali obrana gostiju ipak je kapitulirala u 64. minuti. Steven Davis ubacio je loptu iz slobodnog udarca s lijeve strane, a Jelavić je ljevicom svladao vratara gostiju Camerona Bella. Samo dvije minute kasnije Greg Wylde je bio autor pogotka za konačnih 2:0.

Jelaviću je ovo četvrti gol u Premiershipu ove sezone, a ukupno šesti u svim natjecanjima. Rangers je, pak, osmom pobjedom pobjegao Celticu na sedam bodova prednosti, s time da ima odigranu utakmicu više.

Jelavić je protiv Kilmarnocka odigrao svih 90 minuta, dok je bosansko-hercegovački nogometaš Saša Papac izašao u 83. minuti.