NBA

Jamisonova isprika navijačima, Wizardsi pobijedili

09.01.2010 u 11:04

Antawn Jamison i Washington Wizards poduzeli su prvi korak u pokušaju da negativnu situaciju pretvore u pozitivnu

Jamison je zabio 28 koševa uz 11 skokova, Brendan Haywood je dodao 18 koševa uz 15 skokova i Wizardsi su u petak navečer uspjeli svladati Orlando Magic 104:97.

Prije početka utakmice Jamison se ispričao pred 20.173 gledatelja u Verizon Centru za strašno neugodan tjedan nakon što je suspendiran Gilbert Arenas jer je u svlačionicu donio pištolj. Caron Butler je postigao 23 pogotka, a Randy Foye 20 dok su Wizardsi nadigrali Magic 33:20 u zadnjoj četvrtini za tek drugu pobjedu u zadnjih sedam utakmica.

Wizardsi su uspjeli nadoknaditi zaostatak od 10 koševa na početku zadnje četvrtine prije nego su Jamison i Mike Miller pogodili trice za niz od 25:8 koji ih je doveo do rezultata 96:89 tri minute prije kraja utakmice.

Magic se izvukao na 102:96 tricom Redicka, ali je Foye pogodio par slobodnih bacanja i zapečatio pobjedu Wizardsa.

Dwight Howard je postigao 23 pogotka uz 11 skokova za Orlando koji je ostao bez Vincea Cartera (ozljeda lijevog ramena) u drugoj četvrtini.

U Portlandu su Trail Blazersi iznenađujuće svladali do sada najbolju ekipu NBA LA Lakerse 107:98. Brandon Roy je zabio 32 koša, Jerryd Bayless 21 i Trail Blazersi su pobijedili aktualne NBA prvake deveti put zaredom u Rose Gardenu.

Kobe Bryan je zabio također 32 koša za Lakerse koji nisu uspjeli pobijediti u Portlandu od 23. veljače 2005.

U Denveru su Nuggetsi tijesno svladali Cleveland Cavaliers 99:97. Chauncey Billups je postigao 23 pogotka, Kenyon Martin 18 uz 12 skokova i Nuggetsi, koji su igrali bez najboljeg strijelca NBA Carmela Anthonyja (koljeno) pobijedili su Cavse na čelu s najkorisnijim igračem NBA LeBron Jamesom.

On je zabio 35 koševa za gostujući Cleveland (28-10) kojem je ovo treći poraz u zadnjih 16 utakmica.