NBA

James kao Jordan, Cavsi devet u nizu

03.02.2010 u 09:50

Košarkaši Cleveland Cavaliersa svladali su u svojoj dvorani Memphis Grizzliese, upisavši tako devetu uzastopnu pobjedu

LeBron James bio je prvo ime u devetoj uzastopnoj pobjedi svoje momčadi. Osim što je zabio 22 koša, šest skokova i 15 aistencija, James je izveo zakucavanje koje je podjestilo na najvećeg košarkaša - Michaela Jordana. Naime, James je u letu prebacio lptu iz desne u lijevu ruku te podsjetio na Jordana koji je tako zabio u NBA finalu 1991. godine protiv LA Lakersa.

'Nije bilo baš tako dobro, ali hvala', bio je Jamesov komentar.

Daniel Gibson je postigao 16 pogodaka, a JJ Hickson dodao 15, dok je Shaquille O'Neal ubacio 13 skokova, uz 13 skokova.

'Memphis je dobra ekipa', rekao je centar Cavsa Zydrunas Ilgauskas, koji je zabio 14 koševa. 'Pobijedili su noć prije i nas su pobijedili prvi put u Memphisu. Ali mi smo igrali stvarno dobru obranu. Sada igramo najbolju košarku'.

Cavsi su stigli do vodstva 28:16 nakon prve četvrtine, držeći goste na šutu od 30 posto. Dok se James odmarao na početku druge četvrtine, O'Neal je psotigao seam pogodaka zaredom, a vodstvo Cavsa je naraslo na 16 koševa da bi na kraju poluvremena rezultat bio 55:37.

Cavsi su se nastavili zabavljati, a razlika je u drugom poluvremenu rasla i do 86:58 prije nego su stigli do svoje 24. pobjede u zadnjih 28 utakmica.

U Orlandu je Magic bio bolji od Milwaukee Bucksa 99:82. Dwight Howard je zabio 22 koševa uz 11 skokova i pet blokova, dok je Vince Carter dodao 17 koševa, 10 skokova i sedam asistencija, odvevši Magic (33-16) do sedme pobjede u zadnjih osam utakmica.