BIATLON

Jakov Fak osvojio 83. mjesto u Kanadi

12.03.2009 u 10:32

Hrvatski biatlonac Jakov Fak, brončani s posljednjeg Svjetskog prvenstva, osvojio je tek 83. mjesto u utrci na 20 kilometara na Svjetskom kupa u kanadskom Whistleru

Fak je imao čak 7 promašaja i nije se uspio probiti među 20 najboljih što je bio njegov cilj prije utrke. Bio je to njegov prvi nastup nakon Svjetskog prvenstva u korejskom Pyeong Changu gdje je osvojio treće mjesto u ovoj disciplini. Podbacio je i legendarni Norvežanin Ole Einar Björndalen osvojivši tek 18. mjesto.

Pobjeda je pripala Francuzu Vincentu Jayu ispred Nijemca Daniela Bohma i Amerikanca Jeremyja Teela. Bila je to prva pobjeda u Svjetskom kupu za mladog Francuza.

Vodeći u Svjetskom kupu Poljak Tomasz Sikora osvojio je 11. mjesto. Nijemac Michael Greis je četvrtim mjestom osigurao mali kristalni globus u disciplini 20 kilometara.