REAKCIJA POBJEDNIKA

Izbornik Dalić oduševljen: U povijesti Hrvatske nije se igrala utakmica u boljem ambijentu

10.10.2019 u 23:36

U kvalifikacijama za Euro Hrvatska je svladala Mađarsku 3:0, a izbornik Zlatko Dalić bio je oduševljen izvedbom svojih izabranika te atmosferom na Poljudu

Hrvatska nogometna reprezentacija na korak je do plasmana na Europsko prvenstvo 2020. godine nakon što je u susretu 6. kola E skupine pred vše od 32.000 gledatelja na stadionu Poljud pobijedila Mađarsku sa 3:0.Pogotke su za Hrvatsku postigli Luka Modrić (5) i Bruno Petković (24, 42). Ivan Perišić je u 55. minuti promašio kazneni udarac, a Mađar Laszlo Kleinheisler je isključen u 57. minuti.

'Prije svega bih čestitao našim igračima na tri boda i sjajnoj utakmici. Prezadovoljan sam navijačima i mislim da se u povijesti Hrvatske utakmica nije igrala u boljem ambijentu, u boljem navijanju, u boljoj pjesmi. Bez baklji, bez galame, bez ružnih povika. Ovo je Split zaslužio, ovo je Dalmacija zaslužila. Hvala svima koji su došli na današnju utakmicu', rekao je u uvodu izbornik Dalić za Novu TV.

'Hvala Splitu, Dalmaciji i Hrvatskoj. Ovo je samo dokaz da zajedno možemo sve i da nogomet čini čuda. Malo smo spustili gas u drugom poluvremenu, ali najvažnija je pobjeda. Na Poljudu je uvijek sjajna atmosfera kad igra Hajduk, kao i Hrvatska. Pa tko se ne bi opet ovdje igrao.'

Na redu je Wales.

'Moramo se odmoriti dan, dva. Nije lako nakon tri dana odigrati novu veliku utakmicu. Mi ćemo tijekom večeri pozvati Filipa Bradarića, jer Brozović ima tri žuta kartona. Očekujem dobru utakmicu i neće nam se ponoviti Azerbajdžan. Pokazali smo snagu i kvalitetu, ali uz ovakvu publiku ništa nije nemoguće.'