SVE JE U NAŠIM RUKAMA

Izbornik Zlatko Dalić izjavio je kako nema što zamjeriti igračima, a za situaciju koja je prvo bacila u ekstazu navijače pa ih rastužila samo poručuje: Ne znam o čemu se radi...

11.10.2021 u 23:43

U susretu osmog kola H skupine kvalifikacija za SP 2022. godine, reprezentacija Hrvatske je u Osijeku pred 9.926 gledatelja odigrala 2:2 protiv Slovačke ispustivši prvo mjesto u skupini nakon što je Rusija pobijedila Sloveniju sa 2:1, a analizu utakmice dao je izbornik Zlatko Dalić

Podsjećamo, Slovaci su dvaput vodili. U 20. minuti za 1:0 je glavom pogodio Ivan Schranz. Pet minuta poslije izjednačio je Andrej Kramarić. No, u 45. minuti je Slovake do novog vodstva doveo Lukaš Haraslin. Na izjednačenje je Hrvatska čekala do 71. minute, kad je iz slobodnog udarca pogodak postigao Luka Modrić.

'Zaista nemam što zamjeriti igračima, mogu im samo čestitati na borbenosti, htijenju i želji. Čestitam i navijačima koji su nas bodrili po ovakvoj kiši. Primili smo dva gola iz dvije situacije koje se nisu smjele desiti… Na kraju jedan bod i idemo dalje', rekao je Dalić za Novu TV pa se osvrnuo na propuštene šanse u napadu.

'Igrali smo dobro, ali kiksali smo u par čistih situacija, nismo dali gol, moramo to rješavati i za mjesec dana biti puno bolji.'

Nije bilo Matea Kovačića zbog žutih kartona…

'Imali smo mi inicijativu i posjed lopte, mislim da izostanak Kovačića nije bio problem. Primili smo dva prelagana gola, nismo dobro reagirali.'

Osvrnuo se na poništeni pogodak Nikole Vlašića u posljednjim minutama susreta.

'Poništeni gol? Nisam vidio, ne znam o čemu se radi. Opet taj VAR, ohladi emocije...'

• +56
Hrvatska - Slovačka, nogomet, kvalifikacije za SP 2022., 11.10.2021. Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

I dalje Hrvatska može izravno na SP, treba pobijediti zadnje dvije utakmice…

'Sve je u našim rukama, nadam se da ćemo u Splitu to riješiti pred našim navijačima i plasirati se na Svjetsko prvenstvo. Očekujem pun Poljud', rekao je Dalić.

Tako je Hrvatska pala na drugo mjesto u skupini, jer je Rusija s 2:1 svladala Sloveniju na gostovanju u Mariboru i sada ima 19 bodova iz osam nastupa, dva više od Vatrenih'.

• +11
Navijači na utakmici Hrvatska - Slovačka Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Hrvatska će put prema povratku na čelno mjesto tražiti u studenome, kad su na rasporedu posljednja dva kvalifikacijska kola. Hrvatska će 11. studenoga gostovati na Malti, a 14. studenoga na Poljudu tražiti pobjedu protiv Rusije, kojom bi izborila izravan plasman na Svjetsko prvenstvo u Kataru.