Izbornik Lino Červar otkrio tajnu uspjeha protiv Crne Gore; evo što je točno presudilo

• D. S.
  • Zadnja izmjena 09.01.2020 22:46
  • Objavljeno 09.01.2020 u 22:38

Hrvatska je u prvom kolu Eura svladala Crnu Goru 27:21, a utakmicu je analizirao izbornik Lino Červar

Prvo poluvrijeme nije bilo dobro, na odmor se otišlo sa zaostatkom, ali je u nastavku proradila hrvatska obrana 5-1 s Duvnjakom kao prednjim te se to pokazalo kao dobitna kombinacija.

'Kao prvo želim čestitati Crnoj Gori na igri. Loše smo počeli utakmicu. U drugom dijelu smo igrali bolje. U obrani smo bili jaki, u napadu smo imali dobre akcije. Zaslužili smo ovu pobjedu. Crnogorci su igrali disciplinirano, igrali pozicijiski napad, a mi nismo imali timsku igru u obrani. Nismo imali dobar pristup', rekao je Čevar te se osvrnuo na drugi dio utakmice.

• +16
Navijači na rukometnom Euru, skupina A Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

'Obrana je bila vrlo agresivna i gusta. Obrana 5-1 je jako dobro funkcionirala, Duvnjak je bio sjajan. Crnogorce je radio nervoznima. To je tajna uspjeha. Moramo biti čvrsto na nogama, moramo ispraviti pogreške. Prvo poluvrijeme ne smijemo ponoviti protiv Bjelorusije, jer nećemo onda pobijediti.'