RIJEČ POBJEDNIKA

Izbornik Ivica Tucak svašta je prošao da bi došao do zlata, sada su ga slomile emocije: Moj najveći uspjeh u životu!

10.09.2022 u 22:06

Hrvatska muška vaterpolska reprezentacija osvojila je naslov europskog prvaka, u finalu domaćeg EP u Splitu svladala je Mađarsku sa 10-9 (3-3, 1-0, 4-4, 2-2), a kratak komentar nakon trijumfa dao je izbornik Ivica Tucak

Tucak je na kormilu Hrvatske osvojio 14. veliku medalju s velikih natjecanja, ali ova mu je najdraža…

'Ovo je moj najveći uspjeh u životu, kazao je u izjavi za HTV izbornik Ivica Tucak te je dodao:

'U ovom trenutku nemam riječi, ali mogu reći da je ovo moj najveći uspjeh u životu. Ovo je strašno velik rezultat u ovoj predivnoj atmosferi s ovom novom generacijom igrača. Zvučat će populistički, ali užasno teško je bilo doći do ovakvog ostvarenja, prošli smo sve muke priprema i puno je sumnje bilo u moje igrače, ali isplatilo se sve večeras.'

• +6
Hrvatska - Mađarska, finale EP-a u vaterpolu, 2022. Izvor: Cropix / Autor: Tom Dubravec / CROPIX

Nakon toga je odjurio proslaviti s igračima…

'Nemojte se ljutiti, ali moram ići uživati s igračima. Hvala još jednom navijačima.'

Hrvatskoj je to drugi europski naslov nakon trijumfa u Zagrebu 2010., dok je Mađarska ostala na 13 naslova prvaka.

• +16
Hrvatski navijači na finalu u Spaladium Areni Izvor: Cropix / Autor: Tom Dubravec / CROPIX