ligue 1

[VIDEO] Hrvatski golman Ivo Grbić 'častio' zvijezde PSG-a; dvije velike greške presudile su njegovom Lilleu

07.02.2022 u 08:09

U derbiju 23. kola francuskog nogometnog prvenstva PSG je na gostovanju sa 5:1 deklasirao aktualnog prvaka Lille na čijim vratima je bio hrvatski reprezentativac Ivo Grbić.

Bio je to sudar aktualnog i gotovo sigurno novog francuskog prvaka, a gosti su na koncu slavili sa 5:1, premda je moglo biti i uvjerljivije.

Na vratima domaće momčadi branio je hrvatski reprezentativac Ivo Grbić, koji je loše reagirao kod prva dva gola Parižana.

PSG je stigao do prednosti u desetoj minuti nakon velike pogerške hrvatskog vratara. Nuno Mendes je ubacio s lijeve strane, Grbić je uhvatio loptu, no ispala mu je, što je iskoristio Danilo Pereira pogodivši u praznu mrežu za 1:0. Sven Bootman je izjednačio u 28. minuti, no radost domaćih navijača kratko je trajala.

Samo pet minuta kasnije gosti su stigli do nove prednosti. Lionel Messi je ubacio loptu iz kornera, Grbić je pokušao boksati, no promašio je loptu, a Presnel Kimpembe lagano pospremio za 2:1. U 38. minuti je već bilo 3:1, a pogodak je postigao Messi.

U drugom dijelu PSG je postigao još dva gola. U 51. minuti Pereira je pucao s ruba kaznenog prostora, lopta je nekoga pogodila u leđa i malo promijenila smjer završivši iza Grbićevih leđa. Golijadu je zaključio Kylian Mbappe u 67. minuti fantastičnim golom s ruba kaznenog prostora. Posljednjih 20 minuta za Lille je igrao i Domagoj Bradarić.

U ranije odigranom susretu Rennes je pobijedio Brest sa 2:0, a kod prvog gola je asistirao hrvatski reprezentativac Lovro Majer.

Domaćin je poveo u 20. minuti golom Gaetana Labordea kojem je sjajno asistirao Majer. Bila je to njegova sedma asistencija ove sezone.

Rennes je do kraja susreta zabio i drugi gol, u 90. minuti je Martin Terrier pogodio za 2:0. Majer je igrao do 86. minute kada ga je zamijenio Adrien Truffert.

Strasbourg je pobijedio Nantes sa 1:0 skočivši na četvrto mjesto. Pogodak je postigao Dimitri Lienard u 74. minuti.

Reims je sa čak 5:0 pobijedio Bordeaux. Domaćin je poveo u 40. minuti golom Huga Ekitike, a u nastavku susreta Reims je još četiri puta tresao suparničku mrežu. Strijelci su bili Marshall Munetsi (46, 76), Azor Matusiwa (59) i Wout Faes (62). U očajno izdanje Bordeauxa uklopilo se i isključenje Danila Ignatenka u 72. minuti.

Važne bodove u borbi za prvoligaški spas osvojio je i Clermont porazivši Nicu sa 1:0. Pogodak odluke zabio je Elbasan Rashani u 77. minuti.