hrvatski telekom prva liga

Ivković na klupi 'farmaceuta' debitirao gostujućom pobjedom u Zagrebu

17.11.2017 u 20:34

U prvoj utakmici 16. kola Hrvatski Telekom Prve HNL Slaven Belupo je kao gost u Kranjčevićevoj svladao Rudeš 2:1. 'Farmaceuti' su na pobjedu u prvenstvu čekali još od 5. kolovoza...

Slaven Belupo je uz veliku dozu sreće stigao do svoje četvrte pobjede u sezoni. S novim trenerom Tomislavom Ivkovićem na klupi 'farmaceuti' su slavili u gostima kod posljednje momčadi lige Rudeša.

Gosti su poveli nesretnim autogolom Mesarića (42) u završnici prvog poluvremena. Katić je pucao iz daljine, a loptu je na putu prema golu skrenuo Mesarić i prevario svog golmana Čondrića.

Autor: youtube

​​​​​​Domaći su uspjeli poravnati na samom početku nastavka preko Budimira (47), koji je sjajno regirao nakon ubačaja Entrene. Bio je to Budimirov sedmi gol u Hrvatski Telekom Prvoj ligi ove sezone.

Samo pet minuta potom momčad iz Koprivnice je stigla do nove prednosti koju joj je osigurao Ivanovski (52). No i sada je Slaven Belupo imao podosta sreće. Ponovno je pucao Katić, lopta se odbila od nekog od Rudešovih igrača i nakon dugog puta pala u šesnaesterac domaćina. Najprisebniji je bio Ivanovski koji se uz sve uspio i poskliznuti, ali je na kraju ipak zabio za tri vrijedna boda 'farmaceuta'.

Domaćin je do kraja pokušao doći do izjednačenja, imao je nekoliko izglednih prilika, no rezultat je ostao nepromijenjen. Bila je to prva pobjeda Slaven Belupa još od 5. kolovoza...

Pred 100 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj sudio je Matoc iz Zaprešića.

• +9
NK Slaven Belupo - NK Rudeš, utakmica 1. HNL, 7. kolo Izvor: Cropix / Autor: Zeljko Hajdinjak / CROPIX

Sedmi Slaven Belupo sada ima 17 bodova, dok je posljednji Rudeš ostao na 11. Između njih su Istra 1961 i Cibalia s po 13.

Na ljestvici vodi Dinamo s 37 bodova, ispred Osijeka s 27 te Rijeke i Hajduka koji imaju po 25.

Rudeš-Slaven Belupo1:2