NBA liga

Ivica Zubac dominirao protiv Lakersa, a imao je i poseban motiv; Westbrook stigao nadomak rekorda koji se godinama činio nedostižnim

07.05.2021 u 09:55

LA Clippers Ivice Zubca su sinoć sa 118:94 pobijedili u gradskom derbiju LA Lakerse, a hrvatski je košarkaš odigrao 27:34 minute za pobjedničku momčad i uz stopostotni šut iz igre (5/5) utakmicu završio sa 14 koševa, osam skokova i jednim blokom.

Nema sumnje kako je 24-godišnji Ivica Zubac imao i dodatni motiv jer je igrao protiv svoje bivše momčadi koja ga se olako odrekla... Clipperse je do pobjede predvodio Paul George sa 24 ubačaja, dok je Kawhi Leonard dodao 15 koševa, osam skokova i šest asistencija. Clippers su sada preskočili Denver Nuggets na trećem mjestu u Zapadnoj konferenciji i imaju prednost od pola utakmice.

Kyle Kuzma je sa 25 poena bio najbolji pojedinac Lakersa koji su opet ostali bez Anthonyja Davisa koji je zbog bolova u leđima i problema s gležnjem izašao u prvoj četvrtini.

Lakers i Trail Blazers su sada izjednačeni na šestom mjestu na Zapadu.

Golden State Warriors su na svom parketu sa 118-97 bili bolji od Oklahoma City Thundera, a Stephen Curry je zabio 34 koša u samo 31 minutu na terenu. Zahvaljujući ovoj pobjedi Golden State se popeo na osmo mjesto u Zapadnoj konferenciji koje ga vodi u doigravanje.

Mychal Mulder je dodao 25 koševa, a Andrew Wiggins 18 za Warriorse, dok je kod Oklahome najbolji bio Ty Jerome sa 23 poena.

Washington Wizards su u Tampi nakon produžetaka sa 131-129 pobijedili Toronto Raptorse, a Russell Westbrook je stigao do svog 180. triple-doublea u karijeri sa 13 koševa, 17 asistencija i 17 skokova. Tako je Westbrook stigao nadomak rekorda koji se godinama činio nedostižnim...

• 10. Fat Lever 43

Westbrooku sada nedostaje samo jedan triple-double da se izjednači s rekordom Oscara Robertsona. Bradley Beal je ubacio 28 koševa za Wizardse, a Torontu nisu pomogla ni 44 koša Pascala Siakama.

Dallas Mavericks su kod kuće sa 113-109 bili bolji od Brooklyn Netsa kojima je ovo četvrti poraz zaredom. Luka Dončić je za pobjedu svoje momčadi zabio 24 koševa uz 10 skokova i osam asistencija.

Dallas je sada peti u Zapadnoj konferenciji i ima utakmicu prednosti ispred Los Angeles Lakersai Portlanda.

Netse, koji su ostali na drugom mjestu u Istočnoj konferenciji, predvodio je Kyrie Irving sa 45 koševa. Brooklyn zaostaje za prvim Philadelphia 76ersima dvije i pol utakmice, dok ima samo pola utakmice prednosti ispred trećeplasiranog Milwaukeeja.

U preostalim utakmicama Detroit Pistons su na svom parketu sa 111-97 svladali Memphis Grizzliese i tako prekinuli niz od četiri poraza, Indiana Pacers su sa 133-126 bili bolji od Atlanta Hawksa, a Chicago Bulls su na gostovanju sa 120-99 nadigrali Charlotte Hornetse.