ODLIČAN NA POČETKU

Ivica Kostelić peti, Grangeu pobjeda

16.11.2008 u 18:44

Prva ovosezonska slalomska utrka potvrdila je visoke ambicije najboljeg hrvatskog skijaša Ivice Kostelića. Ivica je na kraju bio peti, što mu je donijelo prvih 45 bodova u slalomu. Pobjednik u finskom Leviju bio je Francuz Jean-Baptiste Grange

Ivica Kostelić završio je prvu vožnju kao šesti, što je bila dobra naznaka današnjeg vrlo dobrog rezultata. Međutim, u drugom laufu napravio je grešku te je u trenutku ulaska u cilj bio treći.

Staza koju je u drugom laufu postavio njegov trener i otac Ante Kostelić bila je puna zamki za sve, pa tako i one bolje plasirane od njega. Na kraju je Ivica ipak napravio pomak u odnosu na prvu vožnju i kao peti (+1.08) završio prvi ovosezonski slalom.

Pobjednik u finskom Leviju bio je vodeći i nakon prve utrke - Francuz Jean Baptiste Grange (1:44.49). Drugi je bio Bode Miller (+0.79), treći Mario Matt (+0.93), a četvrti Silvan Zurbriggen (+1.06).

Sa startnim brojem 70 u prvoj vožnji nastupio je Dalibor Šamšal. Nažalost, Šamšal nije stigao do cilja pa u drugoj vožnji nije ni nastupio.