SLALOM U LEVIJU

Ivica fantastičan treći, Grange slavio

14.11.2010 u 13:28

Nakon što su u subotu žene odvozile svoj slalom u finskom Leviju, u nedjelju su na stazu izašli najbolji slalomaši svijeta. Najbrži nakon obiju održanih vožnji bio je Francuz Grange, a najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić završio je na fantastičnom trećem mjestu

Finski Levi ovog je vikenda bio domaćin prvog slaloma u ovoj sezoni. U subotu su vozile žene, a jedina hrvatska predstavnica Ana Jelušić se nije proslavila pa čak nije ušla u drugu vožnju. Dan kasnije, po istim padinama vozili su muškarci među kojima i majstor Ivica Kostelić.

U Söldenu je Kostelić već najavio da je ove sezone spreman za velike stvari, da bi Leviju potvrdio da je u izvrsnoj formi. Najbolji hrvatski skijaš je prvu vožnju završio na šestom mjestu, no zato je u drugoj odvozio briljantno te je popravio svoj plasman i završio na postolju osvojivši treće mjesto, zaostavši 97 stotinki za najboljim.

Pobjednik prvog slaloma sezone je Francuz Jean-Baptiste Grange koji je i nakon prve vožnje bio najbrži. Drugo mjesto pripalo je Myhreru koji je za slavljenikom zaostao 33 stotinke.

Zanimljiv je podatak kako mnoga velika imena poput Michaela Janyka, Reinfrieda Herbsta, Benjamina Raicha, Giuliana Razzolija te Marcela Hirschera nisu završili ni prvu vožnju.

Dok je Ivica još jednom bio izvrstan, druga dva hrvatska predstavnika Natko Zrnčić Dim i Dalibor Šamšal nisu izborili drugu vožnju. Zrnčić Dim ostao je bez plasmana među prvih 30 za svega četiri stotinke sekunde, a Šamšal nije završio utrku.

Grange je današnjoj pobjedom poveo u ukupnom poretku Svjetskog kupa sa 100 bodova, Myhrer ima 80, a Kostelić 60 bodova.

Iduća utrka je spust u Lake Louiseu 27. studenoga.