nastavak bundeslige

Ivanu Perišiću zadnjih desetak minuta u pobjedi kod Union Berlina, a posebno tužan ove nedjelje bio je jarac Hennes

17.05.2020 u 20:03

Njemačka Bundesliga prva je od velikih liga koja se vratila nakon suzbijanja pandemije koronavirusa. Ove nedjelje odigrane su još dvije utakmice 26. kola, a Bayern se pobjedom 2:0 u gostima kod Union Berlina vratio na četiri boda prednosti pred Borussijom Dortmund. Valja izdvojiti i da je nedjeljna utakmica Kölna i Mainza prva domaća utakmica bez maskote jarca Hennesa nakon 12 godina.

Aktualni prvak Bayern rutinski je stigao do bodova na gostovanju u Berlinu. Bavarci nisu briljirali, ali dva gola su bila dovoljna za pobjedu protiv Uniona. Domaćin se dobro držao do 40. minute kada je Neven Subotić neopreznim startom oborio Leona Goretzku skrivivši kazneni udarac. Siguran je bio vodeći strijelac lige Robert Lewandowski za svoj 26. gol ove sezone.

Pobjedu Bayerna potvrdio je Benjamin Pavard u 80. minuti postigavši pogodak glavom nakon ubačaja Joshue Kimmicha iz kornera.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić posve se oporavio od teške ozljede i zaigrao je za Bayern od 85. minute. Bio je to njegov prvi nastup nakon loma gležnja 4. veljače.

• +7
Bundesliga, Union Berlin - Bayern Izvor: Profimedia / Autor: HANNIBAL HANSCHKE / AFP / Profimedia

U prvom nedjeljnom susretu Koln i Mainz su odigrali 2:2 nakon što je domaćin vodio 2:0. Köln je poveo već u 6. minuti golom Marca Utha iz kaznenog udarca, a na 2:0 je povisio Florian Kainz u 53. minuti. Smanjio je Taiwo Awoniyi u 61. minuti, a izjednačio je Pierre Malonga u 72. minuti nakon sjajnog prodora praktički s centra terena.

Bila je to prva domaća utakmica Kölna bez maskote jarca Hennesa nakon 12 godina. Stroga higijenska pravila koja su uspostavljena uoči povratka Bundeslige zabranila su maskote na stadionima širom zemlje. To je značilo da Kolnov jarac Hennes IX nema pravo prisustvovati RheinEnergieStadionu protiv Mainza.

Dodajmo kako je uoči utakmice dio navijača Kolna je prosvjedovao protiv igranja utakmica tijekom pandemije. Oblijepili su zgrade oko stadiona plakatima na kojima je pisalo 'Naš novac je važniji od vašeg zdravlja' ili 'Bundesliga po bilo kojoj cijeni'.