SP TAEKWONDO

Ivana Žagar i Vedran Golec ostali bez odličja

06.05.2011 u 11:23

Posljednjeg dana Svjetskog prvenstva u taekwondou, koje se održalo u južnokorejskom gradu Gyeongjuu nastupilo je dvoje hrvatskih boraca - Ivana Žagar u kategoriji iznad 73 kg, te Vedran Golec u kategoriji iznad 87 kg. Nažalost, oboje su ostali bez borbi za odličja.

Ivana je poražena već u prvom kolu od Britanke Michaele Binace Walkden 6:7, dok je Golec zapeo u osmini finala od Cipranina Andreasa Stylianoua (7:8) koji je kasnije dogurao do bronce. Golec je u prvom kolu pobijedio Indijca Sandeepa Kunda, a u drugom kolu Kristophera Moitlanda iz Kostarike.

Hrvatska reprezentacija je na SP-u osvojila dvije medalje, Ana Zaninović je bila zlatna u kategoriji do 53 kg, a Marina Sumić osvojila je srebro u kategoriji do 62 kilograma. Svečani doček u VIP salonu Zračne luke Zagreb je u subotu u 22 sata i 15 minuta.