GUŽVA NA KRAJU

Istra se spremala slaviti nakon više od tri mjeseca, ali u nadoknadi se dogodio šok i jedan od bizarnijih golova lige

  • Autor: D. S.
  • Zadnja izmjena 08.11.2019 21:35
  • Objavljeno 08.11.2019 u 20:11
tportal

Izvor: Pixsell / Autor: Dusko Marusic/PIXSELL

U 15. kolu Hrvatski Telekom Prve lige, na stadionu Aldo Drosina u Puli, Istra 1961 i Gorica su odigrali 2:2

Puljani i dalje traže žrtvu za prekid katastrofalnog niza koji je sad čak 12 prvenstvenih utakmica bez pobjede. Domaćin je u HT Prvoj ligi zadnji puta slavio još početkom kolovoza protiv Varaždina. S druge strane Gorica je zadržala dobro ozračje u svlačionici koje je stvorila s dva prvenstvena trijumfa zaredom u ogledima s Rijekom i Hajdukom, te isto tako prolaskom u četvrtfinale Kupa (Hajduk).

Za Istru 1961 sve je sjajno počelo, jer je u trećoj minuti jedan prizemni ubačaj s desne strane na peterac Laukžemis pretvorio u pogodak.

Izvor: Društvene mreže / Autor: Vimeo

U 37. minuti gosti su izjednačili, bio je to korner, a nebeskim skokom i udarcem glavom Jovičić je pogodio za 1:1.

Izvor: Društvene mreže / Autor: Vimeo

Nastavak je donio novi gol domaćina u 62. minuti koji je jednu povratnu loptu na 15 metara sjajno smjestio iza vratara Gorice.

Izvor: Društvene mreže / Autor: Vimeo

I dok su se već svi u Istri spremali da proslave treću prvenstvenu pobjedu dogodio se šok u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. I to kakav!

  • +4
  • +1

NK Istra 1961 - NK Gorica, 15. kolo HT Prve lige, 2019/20.

Izvor: Pixsell / Autor: Dusko Marusic/PIXSELL

Igrač Istre želio je izbiti loptu što dalje od svoga gola, no nokautirao je s njom svojeg suigrača, a lopta se u for odbila napadaču Gorice Ndiayjeu koji ju je u padu nekako iz drugog pokušaja gurnuo pored golmana za izjednačenje.

Izvor: Društvene mreže / Autor: Vimeo

Poslije utakmice bilo je i malog naguravanja između dviju momčadi, ali sve se smirilo.

Istra je privremeno zasjela na sedmo mjesto sa 12 bodova, jednim više od Intera i Slaven Belupa te dva više od Varaždina koji je na začelju. Gorica je ostala na šestom mjestu sa 22 boda. Vodeći Dinamo ima 37 bodova, četiri više od Hajduka.

Izvor: Društvene mreže / Autor: Vimeo

Izvor: Društvene mreže / Autor: Vimeo

Hrvatska 1. liga

Istra 1961-Gorica2:2
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Dinamo Zagreb13101231
2.Hajduk1483327
3.Osijek1465323
4.Rijeka1364322
5.Lokomotiva1464422
6.Gorica1564522
7.Istra 19611526712
8.Inter Zaprešić1425711
9.Slaven Belupo1432911
10.Varaždin1424810

Sljedeće utakmice

9.11.Lokomotiva-Inter Zaprešić
9.11.Varaždin-Slaven Belupo
10.11.Hajduk-Osijek
10.11.Rijeka-Dinamo Zagreb
22.11.Dinamo Zagreb-Hajduk

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!