GUŽVA NA KRAJU

Istra se spremala slaviti nakon više od tri mjeseca, ali u nadoknadi se dogodio šok i jedan od bizarnijih golova lige

08.11.2019 u 20:11

U 15. kolu Hrvatski Telekom Prve lige, na stadionu Aldo Drosina u Puli, Istra 1961 i Gorica su odigrali 2:2

Puljani i dalje traže žrtvu za prekid katastrofalnog niza koji je sad čak 12 prvenstvenih utakmica bez pobjede. Domaćin je u HT Prvoj ligi zadnji puta slavio još početkom kolovoza protiv Varaždina. S druge strane Gorica je zadržala dobro ozračje u svlačionici koje je stvorila s dva prvenstvena trijumfa zaredom u ogledima s Rijekom i Hajdukom, te isto tako prolaskom u četvrtfinale Kupa (Hajduk).

Za Istru 1961 sve je sjajno počelo, jer je u trećoj minuti jedan prizemni ubačaj s desne strane na peterac Laukžemis pretvorio u pogodak.

Izvor: Društvene mreže / Autor: Vimeo

U 37. minuti gosti su izjednačili, bio je to korner, a nebeskim skokom i udarcem glavom Jovičić je pogodio za 1:1.

Nastavak je donio novi gol domaćina u 62. minuti koji je jednu povratnu loptu na 15 metara sjajno smjestio iza vratara Gorice.

I dok su se već svi u Istri spremali da proslave treću prvenstvenu pobjedu dogodio se šok u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. I to kakav!

• +4
NK Istra 1961 - NK Gorica, 15. kolo HT Prve lige, 2019/20. Izvor: Pixsell / Autor: Dusko Marusic/PIXSELL

Igrač Istre želio je izbiti loptu što dalje od svoga gola, no nokautirao je s njom svojeg suigrača, a lopta se u for odbila napadaču Gorice Ndiayjeu koji ju je u padu nekako iz drugog pokušaja gurnuo pored golmana za izjednačenje.

Poslije utakmice bilo je i malog naguravanja između dviju momčadi, ali sve se smirilo.

Istra je privremeno zasjela na sedmo mjesto sa 12 bodova, jednim više od Intera i Slaven Belupa te dva više od Varaždina koji je na začelju. Gorica je ostala na šestom mjestu sa 22 boda. Vodeći Dinamo ima 37 bodova, četiri više od Hajduka.

Istra 1961-Gorica2:2