SVE RIJEŠENO

Istra posrnula, sad se zna tko se bori za opstanak u HT Prvoj ligi

14.05.2019 u 18:50

U utakmici 34. kola Prve HNL Istra 1961 je u Puli protiv zaprešićkog Intera izgubila sa 0:1 (0:1)

Ovim porazom Istra je izgubila šanse da se domogne osmog mjesta, već ostaje na predzadnjoj poziciji i vjerojatno ju čeka doigravanje za opstanak u Prvoj ligi.

Pobjednički gol za Inter zabio je ruski napadač Serder Serderov u 36. minuti. Serderov je mogao u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena (45+1) povećati prednost Intera, jer se našao sam pred vratarom Ćondrićem, ali je golman domaćina skinuo njegov udarac.

U 59. minuti Inter je dobro razvio kontranapad, ali je završnica bila traljava. Najbolju prigodu Istra je imala u 70. minuti, no udarac Iglesiasa zaustavio je vratar Matković.

Istra je ostala na 22 boda, dok osmi Inter ima 31. Utakmica je odigrana na stadionu Aldo Drosina pred 600 gledatelja, a sudio je Dalibor Mlakar iz Zagreba.