SERIE A

Inter pobjeđuje, Juventus poražen

29.11.2009 u 17:53

U nedjeljnim utakmicama Serie A nije bilo velikih iznenađenja. Inter niže pobjede, Roma je slavila na gostovanju kod Atalante, a Juventus je prosuo bodove kod Cagliarija

Aktualni talijanski prvak i lider Serie A Inter pobijedio je u derbiju 14. kola Fiorentinu 1:0, dok je Juventus poražen na gostovanju kod Caglaria 0:2.

Pogodak odluke u susretu igranom na San Siru postigao je Diego Milito u 85. minuti iz jedanaesterca. Bila je to 11. pobjeda Intera ove sezone.

Juve je ponovo razočarao. Na gostovanju kod Caglaria je izgubio 0:2, a strijelci su bili Nene (31) i Matri (89). Torinska Stara dama je ubilježila treći poraz ove sezone i trenerska pozicija Cira Ferrare se opasno trese.

Siena je gostovanju u Bariju izgubila 1:2, premda je vodila od treće do 78. minute. Mate Jajalo nije nastupio za Sienu.

Palermo je poražen na gostovanju kod Chieva 0:1, a Igor Budan je za goste igrao od 70. minute.

Na ljestvici vodi Inter sa 35 bodova, Juventus je drugi sa 27 bodova, dok je treći Milan sa 25 bodova, ali i utakmicom manje. Na začelju je Siena sa 6 bodova.