lige petice

Icardi asistirao 'prijatelju' Perišiću za gol; prvi Realov poraz nakon povratka Zidanea; City opet 'preskočio' Liverpool

03.04.2019 u 23:21

Srijeda je u večernjem terminu ponudila pregršt uzbudljivih utakmica diljem Europe...

Nogometaši Manchester Cityja vratili su se na vrh ljestvice engleskog prvenstva 2:0 domaćom pobjedom protiv Cardiff Cityja u unaprijed odigranom susretu 33. kola u srijedu.

'Građani' su pitanje pobjednika riješili već u prvom poluvremenu golovima De Bruynea (6) i Sanea (44).

S nova tri boda City je stigao do učinka od 80 bodova iz 32 susreta, jedan manje uz jednaki broj odigranih utakmica ima drugi Liverpool. Cardiff je ostao 18. s 28 bodova, pet manje od Brightona, Southamptona i Burnleya.

Tottenham Hotspur je napokon odigrao prvi susret na svom novom stadionu, a na premijeri je svladao Crystal Palace 2:0. Bio je to zaostali susret 31. kola, a strijelci za uspjeh 'pijetlova' bili su Son (55) i Eriksen (80).

Tottenham se ovom pobjedom vratio na treće mjesto ljestvice sa 64 boda, jedan manje uz utakmicu manje ima četvrti Arsenal, a na bod od Tottenhama je i dalje i peti Chelsea koji je u zaostaloj utakmici 27. kola svladao Brighton and Hove Albion 3:0 golovima Girouda (38), Hazarda (60) i Loftus-Cheeka (63).

Mateo Kovačić ušao je u igru za Chelsea u 82. minuti.

13.4.Fulham-Everton

Talijanska liga u 30. kolu je ponudila pregršt uzbuđenja, a jedan od mečeva koji je privukao dosta pažnje je i onaj između Genoe i Intera.

U momčad Intera se nakon nemilih događaja, svađa, suspenzija, međusobnih optužbi..., vratio Mauro Icardi, a 'nerazzurri' su na gostovanju kod Genoe slavili 4:0

Inter je poveo već u 15. minuti golom Gagliardinija, a veliki problemi za Genou stigli su u 39. minuti kada je Romero dobio izravni crveni karton. Nekoliko trenutaka kasnije Mauro Icardi je zabio iz penala za 2:0. Argentinac tu nije stao, u 54. minuti asistirao je Ivanu Perišiću za vodstvo 3:0. A baš se s hrvatskim reprezentativce najžešće i posvađao...

Konačnih 4:0 postavio je Gagliardini nakon intervencije VAR-a.

Zanimljivu utakmicu su odigrali Frosinone i Parma, a Frosinone je na kraju slavio 3:2.

Poveo je Frosinone preko Pinamontija u 13. minuti, dok je poravnanje Parmi donio Barilla u 18. minuti. Prije odlaska na odmor, u sudačkoj nadoknadi, Frosinone stiže do novog vodstva. Pinamonti je ovaj put bio asistent, a strijelac Valzania.

Na 2:2 je poravnao Ceravolo iz penala u 58. minuti, a onda u završnici prava drama. Sudac je dugo pregledavao VAR i na kraju dosudio penal za Frosinone. Igrala se čak 103. minuta utakmice kada je Ciofani pogodio za pobjedu domaćih i konačnih 3:2.

• +3
Serie A, Inter - Lazio Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Torino je na svom terenu 2:1 pobijedio Sampdoriju. Poveli su domaći 2:0 nakon golova Belottija (34', 45+1'), dok je poraz Sampdorije ublažio Gabbiadini u 83. minuti.

Lazio je napravio veliki kiks na gostovanju kod slabašnog SPAL-a. Momčad Simonea Inzaghija nikako nije uspjela 'probiti' obranu SPAL-a, a domaćin je u samoj završnici stigao do pobjede. Uz asistenciju VAR-a je asistira dosuđen je penal za SPAL, a Petagna pogodio za konačnih 1:0 u 89. minuti.

Lazio se nakon ovog poraza nalazi na šestom mjestu Serie A, zaostaje četiri boda za Milanom i mjestom koje vodi u Ligu prvaka. Milan Badelj nije ulazio u igru za Lazio.

Roma i Fiorentina su odigrali sjajnu utakmicu na Olimpicu koja je završila 2:2. Zanimljivo, bio je to Fiorentinin čak 15. remi ove sezone.

'Viole' su dva puta imale prednost, no domaćin se oba puta vratio. Gosti su poveli u 12. minuti golom Germana Pezzelle, a samo dvije minute kasnije izjednačio je Nicolo Zaniolo. Gerson je u 51. minuti doveo Fiorentinu u novu prednost, no Diego Perotti je u 57. minuti fantastičnim udarcem izjednačio. Ante Ćorić nije nastupio za Romu.

Za iznenađenje kola pobrinuo se Empoli koji je pobijedio Napoli sa 2:1. Domaćin je poveo u 28. minuti golom Diega Fariasa, izjednačio je Piotr Zielinski u 44. minuti, a pobjedu Empoliju donio je Giovanni di Lorenzo golom u 52. minuti.

7.4.Lazio-Sassuolo

U Škotskoj je hrvatski stoper Filip Benković igrao za Celtic od 70. minute u 2:0 pobjedi na gostovanju kod Saint Mirrena u susretu 32. kola škotskog nogometnog prvenstva, dok je Jozo Šimunović odigrao svih 90 minuta za zeleno-bijele iz Glasgowa.

Celtic je ovom pobjedo zadržao 13 bodova prednosti u odnosu na drugi Rangers koji je na svom terenu nadigrao Hearts 3:0, a u toj pobjedi Nikola Katić je ostao na klupi dok Borna Barišić zbog ozljede nije konkurirao za nastup.

Šest kola prije kraja Celtic ima 76 bodova te mu je još samo šest bodova potrebno za teoretsko osiguranje 50. naslova prvaka, a osmoga zaredom, dok je Rangers na 63 boda.

7.4.Motherwell-Glasgow Rangers

Nogometaši PSG-a petu će godinu zaredom igrati u finalu Francuskog kupa, oni su u polufinalu na svom Parku prinčeva svladali Nantes 3:0. Strijelci za Parižane bili su Verratti (29), Mbappe (85-11m) i Dani Alves (90+2).

Peti uzastopni naslov u ovom natjecanju PSG će pokušati osvojiti protiv Rennesa koji je kao gost svladao Lyon 3:2. Finalni susret igrat će se na Stade de Franceu 27. travnja.

• +6
Ligue 1, PSG - Toulouse Izvor: Pixsell / Autor: Szwarc Henri/ABACA/PIXSELL

Zinedine Zidane je upisao prvi poraz od kada se Vratio u Real. Bolja je bila Valencia pobjedom 2:1 u 30. kolu La lige golovima Goncala Guedesa u 30. te Ezequiela Garaya u 83. minuti.

Gol utjehe za Real zabio je Karim Benzema u četvrtoj minuti sudačke nadoknade poslije ubačaja Luke Modrića iz kornera.