LEONARDO U LOVU

Ibra spasio Milan, Inter ga polako stiže

09.01.2011 u 17:34

Lider talijanskog nogometnog prvenstva Milan odigrao je u susretu 19. kola Serie A 4:4 protiv Udinesea, dok je Inter na gostovanju pobijedio Cataniju 2:1

Udinese je na San Siru vodio 1:0, 2:1, 3:1 i 4:3, no Milan je uspio iščupati bod. Pogodak spasa za 'Rossonere' zabio je nakon 'haklerske' minijature Zlatan Ibrahimović u trećoj minuti sudačke nadoknade. Golove za Milan zabili su i Milan Pato (45+1, 82), te Benatia (82-autogol), dok su strijelci za Udinese bili Di Natale (35, 66), Sanchez (53) i Denis (89).

U rezultatskom zaostatku bio je i Inter koji je od 71. minute gubio u Cataniji nakon što je gol postigao Gomez. No aktualni europski prvak je s dva gola Cambiassa u 75. i 79. minuti uspio okrenuti utakmicu. Argentinac inače rijetko zabija, ali večeras je bio heroj. Prvi je zabio nakon elegantnog štopanja i dobro odmjerenog udarca, a drugi glavom nakon upravo genijalnog ubačaja Maicona 'vanjskom'. Tako je Inter pod vodstvom Leonarda upisao i drugu pobjedu. Strateg Intera je u lovu na gradske rivale, čija je bio legenda.

Lazio je izgubio u Rimu od Leccea 1:2. Golove za goste zabili su Muslera (39-autogol) i Carlos Grossmüller (72), dok je pogodak za rimski klub zabio Mauri (47).

Na ljestvici vodi Milan sa 40 bodova, šest manje ima Lazio, dok je na trećem mjestu Napoli sa 33 boda, no Napoli večeras očekuje derbi protiv Juventusa. Inter je na sedmom mjestu sa 29 bodova, ali i dvije utakmice manje.

Rezultati:

Sampdoria - Roma 2:1 (Pozzi 58, Guberti 84 / Vučinić 18)
Milan - Udiense 4:4 (Pato (45+1, 82), Benatia 78-autogol Ibrahimović 90+3 / Di Natale 35,66, Sanchez 53, Denis 89)
Bari - Bologna 0:2 (Ekdahl 38, Di Vaio 69)
Chievo - Palermo 0:0
Parma - Cagliari 1:2 (Giovinco 54 / Acquafresca 22, 32)
Fiorentina - Brescia 3:2 (Gilardino 72, Santana 86, Ljajić 88 / Diamanti 30, Cordova 45+4)
Catania - Inter 1:2 (Gómez 71 / Cambiasso 74, 79)
Cesena - Genoa 0:0