PRVI PORAZ U ROLAND GARROSU

I to se dogodilo: ispao Rafael Nadal

31.05.2009 u 17:53

Robin Soderling pripremio je najveće iznenađenje dosadašnjeg djela teniske sezone. 24-godišnji Šveđanin izbacio je s Roland Garrosa do sada nedodirljivog Rafaela Nadala

Soderlinga krase snažan servis i razorni udarci, no teško se moglo očekivati da će na zemlji raditi ikakve probleme prvom reketu svijeta. Nadal je do sada na pariškom Grand slamu u 31 nastupu ostvario isto toliko pobjeda, nitko ga do sada nije odveo ni u peti set.

Ipak, nakon 209 minuta igre Soderling je proslavio najvrjedniju pobjedu karijere. Konačan rezultat bio je 6:2, 6:7(3), 6.4, 7:6(2), a Šveđanin je trijumf zaslužio maksimalim rizikom u igri. Takva strategija donijela mu je čak 73 izravna poena, više od dvostrukog broja kojim je meč završio Nadal.

Čekalo se kada će 'puknuti', no ostao je čvrst i sada u četvrtini finala čeka boljeg iz meča Davidenko – Verdasco.