NOVI PORAZ

I Kazahstan prejak za hrvatske hokejaše

12.04.2009 u 18:17

Hrvatska reprezentacija u hokeju na ledu upisala je i drugi poraz na Svjetskom prvenstvu skupine A divizije I u Vilniusu. Nakon poraza od Japana (1:7), hrvatski 'oklopnici' su od Kazahstana izgubili 1:6 (0:3, 1:3, 0:0)

Već nakon prve trećine je bilo jasno kako hrvatska reprezentacija nema izgleda protiv trenutačno 19. reprezentacije svijeta po ljestvici Međunarodne hokejaške federacije (Hrvatska je na 26. mjestu) koja je 2006. godine bila član najjačeg razreda svjetskog hokeja.

Pogotke za Kazahstan u slavlju 6:1 u prvoj dionici postigli su Samohvalov (7:06), Rimarev (7:44) i Gavrilin (11:46). Početkom druge dionice Mazunin (25:06) i Staračenko (32:41) su povećali na 5:0, a potom je Mlađenović pet minuta prije kraja trećine smanjio rezultat. No, već minutu kasnije Staračenko je ponovo zatresao mrežu Vanje Belića koji je do kraja utakmice sakupio 28 obrana. Njegov kolega na drugoj strani Ivan Pološkov je imao sedam obrana od osam udaraca koliko su hrvatski igrači uputili u okvir njegova gola.

U trećem kolu naša reprezentacija će u utorak, 14. travnja igrati protiv Slovenije.