VELIKI OKRŠAJ

Hrvatski rukometaši protiv Srbije love finale

27.01.2012 u 21:46

Hrvatska rukometna reprezentacija danas (20.15) na Europskom prvenstvu igra polufinale. S druge strane stajat će domaćin turnira Srbija, a pobjednika u finalu čeka Danska koja je ranije svladala Španjolsku (25:24). Tekstualni prijenos pratite na tportalu

Hrvatski rukometaši stigli su do svojeg šestog polufinala u povijesti. Dva puta su do sada izborili finale, ali nikada nisu otišli do kraja. Može li ova generacija 'kauboja' napokon upotpuniti svoju kolekciju u kojoj se nalazi i najsjajnije svjetsko i olimpijsko odličje, ali ne i ono s Europskog prvenstva? Odgovor na to pitanje znat ćemo nešto prije 22 sata.

Utakmica je to koja je opet pobudila niske strasti koje nemaju veze sa sportom i zato je izbornik Slavko Goluža najavio da za ovaj okršaj i pobjedu treba imati veliko srce, hladnu glavu i krvava koljena.

Spomenimo kako su se ove dvije reprezentacije na velikim natjecanjima susrele šest puta, a Srbija koja je igrala i pod imenom Jugoslavija te Srbija i Crna Gora je nešto uspješnija. Ima tri pobjede, jednom je završilo neodlučeno, a dva puta je slavila hrvatska momčad.

Dvorana od 22 tisuće ljudi je puna, a među njima je i 200 hrvatskih navijača. Podsjetimo da je oko 500 navijača hrvatske reprezentacije vraćeno s granice.

Hrvatska - Srbija 22:26

60' - kraj
59' - Vujin zabija i sad je gotovo, 22:26
57' - gol horvata, 22:25
55' - Kopljarov sedmi gol, 21:25
53' - Ilić odvodi Srbiju na najveće vodstvo, 20:25
52' - gol Ilića, prošao je kroz obranu kao da je nema, 20:24
51' - Lackovićev gol, 20:23
50' - gol od bloka kroz noge Loserta, 19:23
49' - novi gol Vujina sa sedam metara
48' - još jedan gol Kopljara, 19:21
46' - gol Kopljara, 18:21
44' - gol Toskića, 17:20
43' - kontra i gol Vorija, 17:19
41' - Čutura zabija, Hrvatska u velikim problemima, 16:19
39' - opet taj Vujin, kroz noge Aliloviću, 16:18
39' - Kopljar je uspio ugurat loptu u mrežu i Stanića, 16:17
38' - Vujin je zabio nakon promašenog zicera Gojuna, 15:17
36' - gol Lackovića koji je izborio i isključenje, 15:15
35' - Srbi prvi puta imaju dva razlike
34' - opet Toskić, 14:15
31' - Toskić je pogodio nakon promašenog zicera Kopljara, 14:14

30' - Vujinov gol uz pomoć bloka, 14:13
29' - nova golčina Kopljara, 14:12
27' - nova sjajna akcija i gol Vorija, 13:12
27' - prvi gol Vujina, 12:12
26' - sjajna akcija i gol Balića, 12:11
25' - Ilić je opet precizan sa sedam metara i još jedna kontra Stankovića za novo izjednačenje, 11:11
22' - prvi puta imamo dva razlike - Kopljar, 11:9
21' - Vori je zabio i varti vodstvo, 10:9
19' - Buntić nas je vratio u egal, 9:9
19' - Stanković je probio Alilovića, 8:9
17' - isključenje Kopljara
16' - Čupić nam je vratio prednost, par sekundi nakon što je za Srbiju pogodio Nikčević, 8:7
15' - dugo nema gola
11' - kontra i Ninčević zabija
11' - sjajan pogodak Lackovića za 6:6
8' - Ilićeva bomba za 5:5
8' - Lacković zabija iz daljine, 5:4
7' - sedmerac, Ilić je precizan, 4:4
5' - isključenje Manojlovića Kopljar je zabio, ali je sudac dosudio prekršaj u napadu
5' - Čupić opet siguran sa sedam metara, 4:3
4' - Nikčević je svladao Alilovića, 3:3
3' - brzi centar i gol Vorija, 3:2
3' - Manojlović uzvraća s devet metara, 2:2
2' - gol Kopljara, 2:1
2' - Ilić uzvraća sa sedam metara, 1:1
1' - odmah isključenje Beljanskog i sedmerac za Hrvatsku, a zabio je Čupić, 1:0