KVALIFIKACIJE ZA EP

Hrvatske nogometašice s(p)retno do boda

27.10.2011 u 18:01

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija je u kvalifikacijama za Euro u Švedskoj 2013. u Vrbovcu odigrala 3:3 (0:1) protiv izabrane vrste Slovenije

U svojoj drugoj utakmici u kvalifikacijskoj skupini 6, hrvatske nogometašice su stigle do prvog boda, i to u neviđenoj završnici.

Gošće su došle u vodstvo autogolom Scurich (20), a njihova prednost je povećana u 54. kada je za 0:2 pogodila Vrabel.

Dvije minute kasnije Juko je smanjila zaostatak, ali je u 66. Žganec opet razveselila Slovenke za 1:3. Iako je gostujuća obrambena igračica Benko u 77. minuti dobila drugi žuti karton nije izgledalo kako bi Hrvatice mogle izbjeći poraz.

Do 90. minute Slovenke su imale dva gola viška, a tada počinje šouu. U drugoj minuti sudačke nadoknade pogodila je Glavać, a u četvrtoj Lojna za 3:3 i veliko veselje.

Izbornik Dean Klafurić je pogodio s izmjenama jer su obje igračice ušle u nastavku.

Hrvatska je ostala posljednja u skupini s jednim bodom koliko ima i Slovenija s utakmicom više (3). Nizozemska ima šest bodova, Engleska i Srbija po četiri.

Sljedeću utakmicu Hrvatice igraju kod Srbije u Jakovu (19. studenog).