TEKSTUALNI PRIJENOS

Hrvatska vodi u Minsku 3:1

12.08.2009 u 19:57

Hrvatska nogometna reprezentacija u glavnom gradu Bjelorusije Minsku lovi tri boda koja bi je ostavila u utrci za plasman na Svjetsko prvenstvo koje će se 2010. godine održati u Južnoj Africi

Završila je utakmica pobjedom Hrvatske 3:1.
Igraju se posljednji trenuci utakmice u Minsku. Pobjeda Hrvatske nije upitna tako da smo i nakon gostovanja u Bjelorusiji ostali u borbi za Svjetsko prvenstvo.

88' - i treću izmjenu radi izbornik Bilić. Umjesto Eduarda ulazi Ivan Jurić.
Samo par minuta nakon što smo primili pogodak, uspjeli smo primiriti Bjeloruse. Opet je strijelac bio Olić kojem nije bilo teško spremiti loptu s pet metara koju mu je uputio Rakitić.

82' - 1:3 Olić!!
80' - 1:2 Bjelorusi su preko Verhovcova uspjeli smanjiti nakon pogreške hrvatske obrane

79' - Još jedna lijepa akcija naših. Eduardo je krasno proigrao Rakitića koji je probio desnu stranu, ubacio do Olića koji nije uspio ozbiljnije zaprijetiti.

Osokoljeni sigurnim vodstvom, hrvatski nogometaši igraju lakše i sve su opasniji po bjelorusku obranu.

Fantastična akcija koju je izveo cijeli napadački red hrvatske reprezentacije. Ubacio je Srna, a s pet metara najspretniji je bio Eduardo i povećao vodstvo hrvatske reprezentacije.

68' - 0:2 Eduardo!!
66' - Izbornik Bilić napravio je i drugu izmjenu. Umjesto Nike Kranjčara ušao je Mandžukić.

55' - Rakitić iz prve puca s ruba šesnaesterca, ali netočno.

53' - Srna odlično nabacuje, Dudu puca, ali bjeloruski golman brani.

51' - prva opasnija akcija Hrvatske u drugom poluvremenu, pucao je Eduardo, ali pored gola.
46' - Započelo je drugo poluvrijeme utakmice u Minsku. Jedna izmjena u redovima hrvatske reprezentacije, izašao je Križanac, a ušao je Rakitić.

ZAVRŠILO JE PRVO POLUVRIJEME VODSTVOM HRVATSKE 1:0
44' - ubacio je Hleb, a šeprtljavo pucao Kaševski tako da je Runje bez problema obranio.

40' - ne može se reći da Bjelorusi ne pokušavaju ugroziti Runju, no njihovi napadi su jalovi i lak zalogaj za kockastu obranu

35' - reća za kockaste jer je Hleb loše primio loptu na vrhu šesnaesterca i tako prosuo priliku za Bjelorusiju.

32' - kakva prilika Olića. Dudu je servirao loptu Oliću, koji se našao sam pred bjeloruskim golmanom, no puca pored gola.

29' - lagan pritisak Bjelorusa, no sve je to neopasno po Runju.

26' - Krasan ubačaj Pranjića, nakon kojeg je Olić pogodio vratnicu.

Nakon izvedenog kornera, Olić s pet metara glavom pogađa za vodstvo Hrvatske.
22' - 0:1 Olić!!!

21' - Modrić sa 20-tak metara puca, ali vratar Bjelorusije brani.

18' - Kutuzov opasno je zaprijetio pucavši sa 17 metara, no preko gola

11' - Lijepo se Eduardo izborio za prostor u šesnaestercu Bjelorusije, dodao Oliću koji iz teške pozicije petom puca, no domaći nogometaši sve čiste.

10' - Modrić je izborio jednu loptu, zaletio se u šesnaesterac, no umjesto da puca, htio je proigrati Olića, te je sve propalo.

7' - Bjelorusi su počeli jače stiskati, tako su došli i do prvog kornera, no nije bilo prave opasnosti.

Uvodnih pet minuta prošle su u laganoj dominaciji naših nogometaša, no zasad nekim velikih prilika nije bilo.

3. minuta - Runje je oklijevao nakon povratne lopte Križanca i skoro smo dobili pogodak, no na svu sreću sve je prošlo dobro za nas.

2. minuta - prvi korner izborio je Olić, izveo ga je Srna, no domaći nogometaši su sve raščistili.

Nakon odsviranih himni, igrači su zauzeli pozicije na terenu i utakmica je započela.

U 20.15 sati započinje kvalifikacijski ogled za Svjetsko prvenstvo između Bjelorusije i Hrvatske. Bilićevi izabranici u Minsku jednostavno moraju pobijediti ako žele vidjeti Južnu Afriku.