super mario kao kukoč

Hrvatska večer u NBA ligi; fantastični Mario Hezonja ispisao povijest New York Knicksa

06.04.2019 u 09:02

Za 42 minute na parketu Mario Hezonja je zabio 16 koševa uz 16 skokova i 11 asistencija čime je postao prvi strani igrač u povijesti Knicksa koji je upisao triple-double te ujedno prvi Hrvat od Tonija Kukoča kojem je to pošlo za rukom...

Iako je već nakon dvije četvrtine bilo jasno tko će doći do pobjede u utakmici između Houston Rocketsa i New York Knicksa, to nije spriječilo Marija Hezonju da dođe do prvog triple-double učinka karijere. Hrvatski košarkaš igrao je na startao je na poziciji razigravača te u utakmici koju je njegova momčad izgubila sa 120:96, u tri statističke kategorije bio dvoznamenkast, donosi nba.cro.com.

Za 42 minute na parketu Hezonja je susret zaključio sa 16 koševa (6/9 za dva, 0/3 za tricu, slobodna bacanja 4/6), 16 skokova i 11 asistencija čime je postao prvi strani igrač u povijesti Knicksa koji je upisao triple-double te ujedno prvi Hrvat od Tonija Kukoča kojem je to pošlo za rukom.

• +20
Mario Hezonja - hrvatski košarkaški reprezentativac i igrač NBA momčadi New York Knicks Izvor: Profimedia / Autor: N.N.

Dodajmo i to kako je Rocketse do pobjede predvodio James Harden s 28 koševa, osam skokova i osam asistencija, dok su po 13 koševa dodali Kenneth Faried (pet skokova) i Eric Gordon.

Težak poraz, u smislu smanjivanja šansi za doigravanje, upisao je Miami Heat koji je izgubio na gostovanju kod Minnesota Timberwolvesa sa 111:109. Na ulasku u posljednju četvrtinu gosti su vodili s 93:92, ali Wolvesi su polako okrenuli i stigli do šest koševa viška. Prednost su uspjeli sačuvati do kraja, iako je Miami imao šut za pobjedu, no Dwyane Wade nije bio precizan.

Dario Šarić susret je zaključio kao jedan od prvih strijelaca svoje momčadi s 19 koševa (4/6 za dva, 2/4 za tricu, slobodna bacanja 5/5), sedam skokova i pet asistencija za nešto manje od 29 minuta na terenu. 19 koševa dodao je i Gorgui Dieng, dok je Andrew Wiggins dodao 18 koševa.

• +14
Dario Šarić u NBA ligi Izvor: Profimedia / Autor: Bilgin S. Sasmaz / Anadolu Agency

Dwyane Wade s 24 koša predvodio je Heat, Dion Waiters dodao je 22 koša, a po 15 koševa James Johnson (pet asistencija) i Goran Dragić (sedam skokova, devet asistencija, četiri ukradene lopte).

Phoenix Sunsi svladali su New Orleans 133:126, a Dragan Bender zabio je 11 koševa uz 10 skokova, šest asistencija i sedam blokada!

Ante Žižić zabio je 12 koševa uz šest skokova u porazu njegovih Cleveland Cavaliersa od Golden State warriorsa 120:114. Steph Curry predvodio je prvake s 40 koševa uz sedam asistencija i šest skokova.

Ivica Zubac je u gradskom derbiju Los Angeles Clippersa i Los Angeles Lakersa zabio 11 koševa uz osam skokova. Njegova bivša momčad, Lakersi, slavili su 122:117. Mala im je to utjeha jer Clippersi će u doigravanje, a oni će na - odmor...