VATERPOLO

Hrvatska pobijedila Australiju na startu Svjetske lige

12.06.2012 u 14:38

Hrvatska vaterpolska reprezentacija trenutno se nalazi u Kazahstanu gdje igra Svjetsku ligu. Na startu lige 'barakude' su svladali Australiju 14:11

Hrvatski vaterpolisti pobjedom su otvorili natjecanje Svjetske lige u Kazahstanu. 'Barakude' su u prvom kolu pobijedili Australiju sa 14:11 (6:2, 3:2, 4:2, 1:5)

Rudićevi izabranici odlično su krenuli u utakmicu i već u prvom napadu preko Sukna došli u vodstvo 1:0. Prva četvrtina završila je uvjerljivim vodstvom dupina, koji su u istom ritmu nastavili i u sljedeće dvije.

Pred kraj treće četvrtine hrvatski su reprezentativci imali čak osam pogodaka prednosti (13:5). U posljednjoj četvrtini došlo je do opuštanja pa su Australci uspjeli smanjiti i ublažiti svoj poraz.

U našoj reprezentaciji najraspoloženiji bili su Petar Muslim i Sandro Sukno s tri te Miho Bošković i Maro Joković s dva pogotka. Kod suparnika William Miller zabio je tri gola.

Hrvatska reprezentacija u srijedu igra protiv Španjolske.