AJMO 'KAUBOJI'

Hrvatska osigurala četiri boda za drugi krug

20.01.2012 u 20:00

Hrvatska rukometna reprezentacija u posljednjem kolu D skupine pobjedila je Norvešku sa 26:20 i osigurala prvo mjesto a što je još važnije četiri boda za sljedeći krug

HRVATSKA - NORVEŠKA   26:20  (13:8)

60' - Norvežani smanjuju na 20:26
59'- Buntić povećava na 26:18; Klev smanjuje na 19:26
58' - Lund zaradio isključenje i dao našima sedmerac, a Ninčević zabija za 25:18
57' - Hrvatska rješava utakmicu 24:18
54' - Buntić je izborio sedmerac , a Čupić zabio za 23:18
53' - presjećen napad naših, a Tvedten zabija za 18:22
52' - Mamelund drži Norvešku u kakvoj-takvoj nadi (16:22); Lund zabija za 17:22
50' - Iako je još deset minuta do kraja, Alilovićeva obrana sugerira rasplet dvoboja, a Bičanić zabija za 22:15 i plus 7
49' - Alilovićeva obrana, a Buntić s crte, kao pivot za 21:15
48' - Čupić povećava prednost na 20:15
47' - Norvežani smanjuju na 15:19
46' - Mamelund zbog ljutnje isključen na dvije minute a Buntić odmah pogađa za 19:14
45' - Koren smanjuje na 14:18
45' - Alilovićeva prva obrana u nastavku
44' - Mamelundov peti pogodak za 18:13
42' - Čupić pogađa sa sedam metara za 18:12
40' - Denis Buntić s desne strane zabija za 17:12
38' - Lund nastavlja norvešku seriju za 12:15; Balićeva pirueta za 16:12
37' - Tvedten je zabio za 11:15; lijep aakcija naših, ali 'Zepelin? nije uspio
36' - Mamelund smanjuje na 10:15
33' - 'Lac' se raspucao - 15:9; Duvnjak je zaradio igrača više no ostao je neiskorišten
32' - Lacković sa deset metara za 14:9; na drugoj strani Alilović siguran
31' - Norvežani su krenuli s centra; Hamelund od poda zabija za 9:13

KRAJ 1. POLUVREMENA

30' - Tvedten ja smanjio na 8:12, ali Horvat tri sekunde prije kraja pogađa za 13:8
29' - Kopljar je napravio faul za 7m, a Mamelund smanjuje na 7:12
28' - Ninčević, koji je ušao umjesto Štrleka, zabija za 12:6
27' - Duvnjak nas odvodi do plus 5 (11:6)
26' - Alilović je također sjajan - deveta obrana
26' - Kopljar zabija za 10:6
25' - čudesni Erevik brani kontru Štrleka
23' - Horvat u kontri pogađa s desnog krila (9:5); Mamelund sada zabija iz igre (6:9)
22' - opet dvije sjajne reakcije vrata na obje strane; u novom napadu naših Lacković zabija za 8:5
21' - Mamelund ima sedmerac, a umjesto Alilovića ušao je Losert no Norvežanin pogađa za 5:7
20' - Klev sa osam metara pogađa za 4:7
19' - Alilović brani, a Štrlek u kontri pogađa ispod Erevika za 7:3
18' - Čupić sa sedam metara pogađa za 6:3 Hrvatske
15' - Erevik još jednom uspješniji od naših, ovog puta Duvnjaka; u novom napadu Balić povećava na 5:3
14' - Vori je iznudio sedmerac, a Čupić sa sedam metara pogađa za 4:3
13' - sedmerac za Norvešku, Alilović brani udarac Tvedtena, ali odbijanac opet dolazi njemu u ruke i sada je 3:3
12' - Rambo zabija, i gračem manje, za 2:3 a na drugoj strani Erevik opet brani Štrlekov udarac
11' - ni Lacković ne uspjeva 'probiti' Erevika; ovo mu je već šesta obrana
10' - norveški golman ima briljantnu večer, opet brani kontru Čupića; ušao je Balić
 9' - Alilović brani, a Duvnjaka dodaje Štrleku koji pogađa za 3:1
 7' - odlična akcija naših, Vori je asistirao Čupić ali Erevik sjajno reagira; a potom i na udarac Duvnjaka
 7' - Myrhol pogađa za 1:2
 6' - Erevik brani Vorijev udarac, a potom i Gojunov
 6' - odlična obrana naših, ali nakon brze kontre Štrlek promašuje; potom i Alilović brani jaki udarac Norvežana
 5' - Štrlek na asistenciju Lackovića za 2:0
 4' - naši su dobro odigrali u obrani, uslijedila je kontra ali Čupić je pucao preko gola
 3' - Gojun za Vorija na crtu, a kapetan je izborio sedmerac kojeg Čupić pretvara u 1:0
 2' - Alilović brani Hansenov udarac
 1' - prvu loptu imaju naši; na golu je Alilović, a u terenu - Čupić, Štrlek, Vori,Kopljar, Duvnjak, Lacković; prvi napad neiskorišten