Hrvatska brutalnom pobjedom najavila Poljacima što ih čeka!

16.08.2016 u 02:12

• +4

OI, rukomet: Hrvatska - Tunis

Izvor: Reuters / Autor: REUTERS/Damir Sagolj

Hrvatska rukometna reprezentacija uvjerljivom pobjedom 41:26 protiv Tunisa osigurala je prvo mjesto u skupini A olimpijskog tunira i u četvrtfinalu će igrati protiv Poljske...

Babićeva izabrana vrsta bez kalkulacija je odradila grupnu fazu. Mogla je poput vaterpolista porazom protiv Tunisa izabrati Brazil, izbjeći Dansku i Francusku prije finala, no nisu naši rukometaši o tome htjeli ni čuti i uvjerljivom pobjedom potvrdili su prvo mjesto u skupini A te tako u najboljem mogućem raspoloženju dočekuju četvrtfinale.

Hrvatska je ovog ponedjeljka protiv Tunisa sve riješila već u prvih 15 minuta susreta. Razlika je rasla iz minute u minutu i već na sredini prvog dijela rezultat je bio 15:5. Zahvaljujući brojnim golovima Karačića, Mamića, Štrleka i Čupića prednost je do odmora narasla na 25:10, protiv nezainteresiranog protivnika koji je već ranije znao da je ispao iz natjecanja.

U drugom dijelu naši su se očekivano opustili i Tunižani su to iskoristili da ublaže poraz, a dvoboj je završio rezultatom 41:26.

Najbolji strijelac susreta bio je Igor Karačić koji je postigao devet pogodaka.

Hrvatska je ovim trijumfom osigurala četvrtfinalni dvoboj s Poljacima, s kojima ima jako pozitivno iskustvo na posljednjem EP-u u siječnju. Naši su kao prvi izbjegli Njemačku do finala, kao i Francuze, a u slučaju pobjede ići će na pobjednika dvoboja Slovenije i Danske u polufinalu.