NBA LIGA

Hrvat Bogdanović tricama napunio Denver, a Slovenac Dončić srušio jedan rekord Michaela Jordana pa se svima iskreno ispričao

18.01.2021 u 09:29

U NBA ligi je u nedjelju odigrano pet utakmica uz vrlo dobar učinak Hrvata Bogdanovića i Zupca dok su dvije utakmice - zbog širenja virusa Covid-19 među igračima - odgođene.

Najbolji hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović postigao je 17 koševa uz tri skoka i tri asistencije u pobjedi Utah Jazza koji su slavili sa 109:105 na gostovanju u Denveru, dok je snažni centar Ivica Zubac sudjelovao sa šest koševa, šest skokova i dvije asistencije u domaćem trijumfu Los Angeles Clippersa koji su sa 129:96 nadigrali Indianu.

Bogdanović je za 17 koševa iz igre gađao 6-13, a pogodio je pet od devet pokušaja za tricu. Najbolji u pobjedi Jazza u Denveru bio je Jordan Clarkson s 23 poena, dok je Donovan Mitchell uz 18 koševa imao i sedam asistencija. Rudy Gobert je spojio 15 poena i 13 skokova.

Denever su predvodili Nikola Jokić s 35 koševa, 14 skokova i devet asistencija te Jamal Murray s 30 poena.

Clippersi su u trećoj četvrtini prelomili utakmicu, a Ivica Zubac se vratio u startnu petorku, jer je zbog bolesti utakmicu propustio Serge Ibaka, ali je proveo na parketu tek nešto više od 16 minuta. Clippersi su razliku napravili bez Zupca u igri. Po 20 koševa ubacili su Paul George, Luke Kennard i Marcus Morris, dok je Kawhi Leonard postigao 17 poena.

Kod Pacersa je najbolji strijelac bio Doug McDermott s 23 koša, a najveći učinak imao je Domantas Sabonis s 19 poena i 14 skokova.

Chicago je slavio sa 117-101 u Dallasu, iako je Luka Dončić imao još jednu briljantnu večer s 36 koševa, 16 skokova i 15 asistencija. No, u drugom poluvremenu Dončić je ubacio samo šest koševa...

Usput je Dončić 29. triple-double učinkom karijere već u svojoj trećoj sezoni nadmašio velikog Michaela Jordana, a izjednačio se s Grantom Hillom. Čudesno!

'U drugom poluvremenu igrao sam užasno. Ja sam kriv, bio sam presebičan jer sam imao 30 poena u prvom. To nisam bio ja u nastavku. Moramo igrati puno bolje, ja moram igrati puno bolje', iskren je bio Dončić nakon utakmice.

Kristaps Porzingis je ubacio 20 poena za domaću momčad kojoj je nedostajalo pet igrača iz rotacije, a posebno Tim Hardaway Jr.

Bullse je do prve pobjede nakon četiri uzastopna poraza predvodio Lauri Markkanen s 29 koševa i 10 skokova. Garrett Temple je ubacio 21 poen, Thaddeus Young 15, a Otto Porter Jr. 14.

• 16. Michael Jordan* 28

Neočekivane domaće poraze doživjeli su Boston od New Yorka i Dallas od Chicaga. Knicksi su iskoristili očajnu šutersku večer Celticsa i svladali ih sa 105-75 u TD Gardenu. Domaća momčad je pogodila samo sedam trica iz 46 pokušaja, a Jaylen Brown je s 25 koševa bio jedini raspoložen u domaćoj momčadi koja je prekinula niz od pet pobjeda.

Julius Randle je s 20 koševa i 12 skokova predvodio New York u najuvjerljivijoj pobjedi Knicksa u posljednjih pet godina. R. J. Barrett je spojio 19 poena i 11 skokova, a novak Immanuel Quickley je ubacio 17 koševa.

U večeri koju su obilježile pobjede gostiju New Orleans je došao do pobjede 128-123 u Sacramentu, čime su Pelicansi prekinuli niz od pet poraza. Zion Williamson je zasjao u pobjedničkoj momčadi s 31 košem, Brandon Ingram je ubacio 22, a Eric Bledsoe 21. Steven Adams je uz 12 koševa imao 15 skokova. Najbolji strijelac utakmice bio je domaći bek De'Aaron Fox koji je ubacio 43 koša i podijelio 13 asistencija.

Dvije utakmice su odgođene zbog zdravstvenih protokola koji su na snazi u NBA ligi, a to su dvoboji Washington - Cleveland i Oklahoma City - Philadelphia

NBA rezultati, 17.1.

• Denver - Utah 105-109 (Bojan Bogdanović 33:43 min, 17 k, šut 6/13, 3 s, 3 a, 4 il)
  • LA Clippers - Indiana 129-96 (Ivica Zubac 16:11 min, 6 k, šut 3/3, 6 s, 2 a, 1 ul, 1 bl, 1 il)
  • Boston - New York 75-105
  • Dallas - Chicago 101-117
  • Sacramento - New Orleans 123-128