ZADNJA STEPENICA

Hrvanje: Lizatović ispao na korak od Londona

12.09.2011 u 23:25

Prvog dana svjetskog hrvačkog prvenstva u Istanbulu, koje je ujedno i kvalifikacijski turnir za Olimpijske igre u Londonu, nastupilo je troje hrvatskih predstavnika od kojih je najbolji plasman ostvario Ivan Lizatović u kategoriji do 55 kilograma

Hrvač zagrebačke Lokomotive je u najlakšoj kategoriji stigao do osmine finala gdje je izgubio od Won Chol Yuna iz Sjeverne Koreje 4:10. U prvom kolu Lizatović je pobijedio Turčina Ayhana Karakasa. Da je upisao pobjedu i protiv Yuna, Lizatović bi izborio plasman na OI, jer iz svake kategorije osam najboljih ima pravo nastupa na OI.

Siniša Hogač iz zagrebačkog Metalca je izgubio u 16-ini finala kategorije do 96 kilograma od Bugara Elisa Guria 0:10, međutim novu priliku je imao i repesažu. Prvo je pobijedio Izraelca Roberta Avanesyana, no potom je izgubio od Rusa Rustama Totrova.

Danijel Janečić iz HK Lika je u kategoriji do 66 kilograma prvo pobijedio Rusa Ambaka Vačadea, no u osmini finala je izgubio od Kineza Pana Zhenga 0:7.