pogledajte šažetak

[VIDEO] Hrabri Varaždinci uzeli bod Rijeci, a junak Toplakove momčadi bio je golman Nevistić

12.06.2020 u 20:58

Po velikoj vrućini, te nadamo se zadnji put pred praznim tribinama, Varaždin je dočekao Rijeku i osvojio itekako važan bod (0:0) u borbi za bijeg s dna tablice.

Nakon tri prvenstvene pobjede i jedne u Kupu, ali i velike bodovne razlike u korist Rijeke, malo tko je očekivao da bi Varaždin iz ove utakmice mogao otići s bogatijim bodovnim kontom.

No, na kraju se to ipak dogodilo, posve zasluženo, jer golman Ivan Nevistić imao je sjajnih intervencija. A da je bilo više sreće i preciznosti, možda su domaćini mogli i do sva tri boda.

Baš kao što se i očekivalo, Rijeka je u dvoboj ušla kao apsolutni favorit, pa smo u prvom dijelu gledali potpunu dominaciju Rožmanove momčadi, a igralo se uglavnom na polovini terena koji je pripadao Varaždinu.

Gosti su najbolju prigodu prvog dijela imali u 32. minuti kada je Gorgon proigrao Sterlinga Yatekea, ali ovaj je sa 5, 6 metara pucao preko gola.

• +5
Varaždin - Rijeka (HT Prva liga - 28. kolo) Izvor: Pixsell / Autor: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

U drugom dijelu, već u 16. sekundi, Obregon je stigao pred gol gostiju, ali pucao je kraj gola. Varaždin se, poučen iskustvom iz prvog poluvremena, orijentirao na kontranapade a jedan takav dogodio se i u 58. minuti. No, nakon što su Riječani ipak uspjeli postaviti obranu, Petar Mamić pucao je iz daljine, ali je lopta pogodila gostujući blok.

Tri minute kasnije opet je Obregon izašao '1 na 1' s golmanom Pandurom, ali refleks Rijekine 'jedinice' bio je odličan.

Rijeka je u drugom dijelu bila dosta statična, pa je prva opasnost s njihove strane stigla tek u 63. minuti kada je Murić pucao iz daljine.

Kako se spuštalo sunce, odnosno popuštala vrućina, igralo se sve brže, pa smo u završnici vidjeli još tri izgledne prilike. Obje za Rijeku promašio je Čolak, odnosno zaustavio je Nevistić, dok je za Varaždin promašio Glavina.

Na kraju su momčadi podijelile bodove, što je s obzirom na prikazano, možda i najrealnije.

17.6.Dinamo ZagrebSlaven Belupo

Nogomet se vratio na MAXtv! Napokon opet možemo uživati u nogometu s domaćih terena uz Arenasport kanale. Sada je pravo vrijeme da odaberete MAXtv, zbog vrhunske slike u HD kvaliteti. Ponudu potražite na hrvatskitelekom.hr.

HT Prvu ligu možete gledati i u dresu omiljenog kluba koji vam poklanja Hrvatski Telekom, a kako do dresa možete pročitati OVDJE.

Najvažnije da se nogomet vratio iako bez gledatelja na stadionima no zato su tu televizijski ekrani. Podsjećamo, sve utakmice Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.