Honda osigurao važnu pobjedu Japanu

14.06.2010 u 15:49

U tri dosadašnje međusobne utakmice Japan je dva puta pobjeđivao Kamerun, dok je jednom bilo neriješeno. Međutim, iako su Kamerunci bili favoriti ovog puta, Japan ja zahvaljujući golu Honde iz 39 minute stigao do prve pobjede nakon osam godina na svjetskim prvenstvima

Drugi dvoboj skupine E igra se u Bloemfonteinu, a snage će odmjeriti Japan i Kamerun.

Ovdje pratite prijenos utakmice...

90'+4 - prvipokušaj Eto'oa; a potom se našao i u gol-prilici, ali rezultat se nije mijenjao
86' - sjajan udarac Mbije, ali odsjeo je na mjestu gdje se spajaju vratnica i prečka
68' - Japanci su mogli riješiti utakmicu, ali udarac Okazakija je završio na vratnici
66' - Kamerunci radi izmjenu, izašao je Matip sa ušao Emana
63' - Mala inicjiativa Kamerunaca, ali bez većih opasnosti
49' - napokon dobra akcija Kameruna, Eto'o je prošao trojicu i dodao do Choupo Motinga koji je pucao pokraj gola
48' - dvoboj Mbije i Okuba, nakon kojeg je Japan dobio slodoni udarac s ruba 16-erca

- počelo je drugo poluvrijeme, u kojem Kamerun mora tražiti izjednačenje, kako ne bi već nakon prvog kola ispao iz borbe za sljedeći krug natjecanja

KRAJ PVOG POLUVREMENA
39 ' - GOOOLLLL Japanci su preko Honde stigli do vodstva
38' - prvi ozbiljniji udarca a loptu je uputio Eyong
33' - bilo ja mala gužva pred golom Kameruna, ali čak nije bilo ni udarca prema golu
29' - šrva zvijezda Kameruna, Samue Eto'o nešto pokušava, ali bez većih uspjeha
21' - ipak malo uzbuđenja pred golom Souleymanoua, ali Honda je bio u zaleđu
18' - Japanci, koji su i Hrvatskoj stvarali probleme, posebno 2006. u Nürnbergu, zasad dobro stoje, ali bez prevelik ambicija da krenu prema naprijed
13' - Japanci su prvi put stigli pred 16-erac Kamerunaca, ali bez ikakve opasnosti po gol afričke momčadi
11' - Ekotto je ubacivao s lijeve strane, ali japanski vratar je upsio izbiti loptu u gol-aut
 8' - Kamerunci su stigli pred gol Japanaca, ali Webo nije mogao puno
 6' - još se uvijek ispituju snage na terenu

JAPAN: Kawashima - Tulio, Nakazawa, Komano, Nagatomo - Abe, Hasebe, Honda, Endo, Matsui - Okubo
KAMERUN: Souleymanou - Nkoulou, Bassong, Mbia, Assou Ekotto - Makoun, Eyong, Matip - Choupo Moting, Eto'o, Webo