KRENULA DEBL LIGA

Hokejašice Griča sredile 'ciganke' iz Villacha

21.10.2012 u 15:03

Iako bez prve golmanice Petre Belobrk, hrvatske hokejašice odigrale su izvrsnu utakmicu u Austriji i nadvisile Villach sa 9:5

Tko igra u DEBL ligi?

Uz zagrebačku ekipu Griča, u DEBL ligi još nastupaju i HDK Maribor, EC 'Die Adler' Kitzbühel, HK Triglav Kranj, Gipsy Girls Villach, DEC Dragons Klagenfurt, Neuberg Highlanders i EHV Sabres Wien II

Hokejašice zagrebačkog Griča započele su u subotu natjecanje u DEBL ligi, regionalnom natjecanju u kojem, uz Hrvatice, sudjeluju još dva slovenska kluba te pet austrijskih klubova. Iako su neke ekipe već odigrale i po tri utakmice, Zagrepčanke su svoj debi u ligi imale tek ovog vikenda i to u Villachu gdje su igrale protiv domaćih Gipsy Girlsa.

Grič je izvrsno otvorio utakmicu, preko Dijane Krušelj Posavec i Ele Filipec poveo sa 2:0 i do 30. minute održavao prednost od gola ili dva. No u 36. minuti Austrijanke su izjednačile na 5:5 i činilo se da će to biti 'gusta' završnica. Ipak, Hrvatice su preko Anje Kadijević, Ele Filipec, Dijane Krušelj Posavec i Ane Širanović zabile četiri uzastopna pogotka između 40. i 51. minute i stigle do uvjerljive pobjede 9:5.

Sljedeću utakmicu Grič će igrati 27. listopada u Beču, kod ekipe EHV Sabres Vienna II.

Gipsy Girls Villach - Grič Zagreb 5:9 (1:3, 4:2, 0:3)

0:1 Ela Filipec 1'
0:2 Diana Krušelj Posavec 12'
1:2 Krammer Sara 12'
1:3 Ela Filipec 13'
2:3 Lopez Alessandra 26'
2:4 Diana Krušelj Posavec 27'
3:4 Lopez Alessandra 29'