EBEL LIGA

Hokejaši Linza preko KAC-a do naslova

01.04.2012 u 20:26

Hokejaši Linza prvaci su EBEL lige nakon što su u petoj utakmici finala u svojoj dvorani s 3:1 (0:0,2:1,1:0) slavili protiv KAC-a iz Klagenfurta i s konačnih 4:1 došli prvog naslova nakon 2003.

Iako je Linz bio bolja momčad od samog početka, mreže se u prvoj trećini nisu tresle ponajviše zahvaljujući vrataru Klagenfurta Andyju Chiodu

Prvi gol na susretu pao je u 24. minuti kada je Linzu vodstvo donio nekadašnji napadač Medveščaka Mike Ouellette. Već pet minuta kasnije bilo je 2-0 nakon gola Justina Kellera

Samo 32 sekunde prije kraja druge trećine nadu gostima vratio je Johannes Kirisits, ali gosti do kraja više nisu uspjeli postići gol koji bi im donio barem produžetak, te je Gregor Baumgartner dvije sekunde prije kraja susreta potvrdio naslov prvaka.

Linz je bio momčad s najboljim omjerom lige i u regularnom dijelu i slobodno se može reći da su osvojili naslov zasluženo. S druge strane, Klagenfurt, prvak iz 2009. godine, je dvije godine zaredom zaustavljen u finalu. Prošle je godine poražen od Salzburga.