razigrani Karačić

Hercegovac koji je odbio izgubiti oduševio igrom i izjavom: Pokazali smo karakter i momčadski duh!

18.01.2020 u 22:55

Nakon četiri uvjerljive i rutinski izborene pobjede na Europskom prvenstvu hrvatska rukometna reprezentacija u dramatičnoj završnici upisala je novu pobjedu nakon što se činilo kako je to - nemoguće. Njemačka je pala u dramatičnoj završnici 25:24, ali je i pokazala neke slabosti Hrvatske koje mogu biti malo upozorenje. Imali su što o tome reći i igrači...

Pobjeda nad Njemačkom 25:24 u dramatičnoj završnici pokazala je kakav karakter ima momčad Lina Červara. Plesala je Hrvatsla na rubu poraza, ali u završnici je pokazala da je s pravom jedan od kandidata za medalju. No, među igračima nema euforije iako je polufinale i borba za jednu od medalja - sigurno.

Najbolji pojedinac utakmice bio je uporni i borbeni Hercegovac i Ljubuškog Igor Karačić sa sedam golova, ali i nekoliko poteza kojima je pokrenuo preokret.

'Bilo je ovo jako teška utakmica. Jedino što mogu naglasiti je kako sam preponosan na sve dečke i stožer. Nije bilo lako igrati, posebno u prvom poluvremenu jer smo se željeli dokazati, željeli smo u pet minuta riješti utakmicu. Na poluvremenu je dogovor bio da nećemo dobiti u drugoj ili 15. minuta nastavka, da moramo izdržati svih 30 minuta u borbenom stilu. I eto, uspjeli smo!', kazao je za RTL Karačić.

'Pokazali smo karakter i momčadski duh. Podsjetilila me ova utakmica na Vardar kada smo u Ligi prvaka okrenuli utakmicu jer smo vjerovali.'

Osvrnuo se kratko Karačić na sljedeće utakmice u kojima će se neki igrači sigurno odmoriti ('izbornik će odlučiti') jer polufinale je osigurano, a dotakao se i borbe za jednu od medalja koja slijedi u Stockholmu.

'Ova reprezentacija ima karakter. I kada su teški trenuci znamo se izvući. Bilo je loših strana, ali bilo je puno više dobrih strana na ovoj utakmici, a ponavljam kako po igračkom kadru spadamo u vrh europskog i svjetskog rukometa. Na prošlom prvenstvu nam nisu dali iz raznih razloga. Ovakav tim, kao Hrvatska mislim da nema nitko!'

Posebno je nahvalio navijače:

'Prelijepa atmosfera, kao da igramo doma i to nam je bio vjetar u leđa. I kada smo gubili 4-5 razlike bili su uz nas, a mi smo morali izazvati sreću. Dobili smo i idemo sada proslaviti.'

Nakon velike pobjede Luka Cindrić hladno je rekao:

'Znao sam da ćemo pobijediti! Vidjelo se na njihovim licima da nemaju rješenja za našu obranu. Iskoristili smo to s kontrama i zasluženo smo pobijedili.'

Snažni Musa se mali i našalio:

'Od prve do zadnje minute smo se borili! Vori nam je rekao da nećemo dobiti u prvoj minuti nego u zadnjoj. Prorok Vori!'

Domagoj Duvnjak kratko je rekao: 'Izgorili smo od želje danas' i time je sve rekao.