PROTIVNICI DINAMA I HAJDUKA

Helsinkiju visoka pobjeda, Stoke se spotaknuo

16.07.2011 u 19:00

Finski nogometni prvak HJK Helsinki, mogući suparnik zagrebačkog Dinama u trećem pretkolu Lige prvaka bez većih problema je pobijedio VPS Vaasu 3:0 u susretu 16. kola nacionalnog prvenstva

HJK je sva tri gola zabio u prvom poluvremenu, a strijelci su bili Pelvas (19), Zeneli (21) i Parikka (40). Momčad iz Helsinkija vodi na ljestvici sa 42 boda, 13 više od JJK-a na drugom mjestu. HJK je posebno uvjerljiv na svom terenu na kojem je upisao osam pobjeda u osam susreta uz razliku pogodaka 30:6.

Danas je nastupio i suparnik splitskog Hajduka, engleski premierligaš Stoke. U prijateljskom susretu protiv Newporta Countyja odigrao je 1:1. Newpoort je poveo golom Warrnera u 44. minuti, a izjednačio je Jones u 75. minuti.