trijumf na poljudu

Hajduk preživio bizarni autogol pa preokretom protiv Intera došao korak bliže Europi

04.05.2019 u 18:19

U dvoboju 32. kola HT Prve lige nogometaši Hajduka pobijedili su ove subote Inter na Poljudu rezultatom 3:2 te tako pobjegli pratiteljima u borbi za mjesta koja vode u kvalifikacije za Europsku ligu...

Nakon kiksa Gorice protiv Rudeša u petak momčad Siniše Oreščanina našla se u odličnoj poziciji u borbi za Europu, a ove subote trijumfom na Poljudu protiv Intera napravila je važan korak prema osvajanju četvrtog mjesta. Iako su gosti iz Zaprešića pružili žestok otpor, kvaliteta Splićana je prevagnula koji su preokretom stigli do trijumfa.

• +3
HT Prva liga, 32. kolo: Hajduk - Inter Izvor: Pixsell / Autor: Miranda Cikotic/PIXSELL

Dvoboj nije mogao gore početi na splitsku momčad koja je već u 13. minuti primila prilično čudan autogol u režiji Svatoka koji je izbio loptu iz nogu Serderova i poslao je pokraj nemoćnog Posavca u vlastitu mrežu.

Inter koji je igrao odlično u prvom dijelu tko zna kako bi prošao u ovom susretu da se u 33. minuti nije revanširao Hajduku na isti način. Strijelac autogola bio je Muhar, nakon ubačaja iz prekida Jradija.

U 44. minuti Splićani su stigli do potpunog preokreta, zahvaljujući Miji Caktašu koji je sjajno glavom proslijedio u mrežu ubačaj Tudora.

U drugom dijelu Hajduk nije dopustio Interu da se ponovo razmaše, a Caktaš je u 71. minuti nakon kornera zabio svoj drugi gol na susretu i pokazalo se sve riješio.

U drugoj minuti sudačke nadoknade gosti su ublažili poraz preko Coneva, ali nije bilo vremena za izjednačenje.

Na ljestvici HT Prve lige Hajduk je pobjegao Gorici na tri boda razlike, a čekaju ga utakmice sa Slavenom, Rudešom i Istrom u sljedeća tri kola, u kojima će biti veliki favorit i trebao bi osigurati svoju kartu za Europu. Inter će pak još neko vrijeme voditi borbu s Istrom za izbjegavanje dodatnih kvalifikacija u kojima poraženi ispada u drugu ligu...